11:09 | 22.09.14 | Նորություններ | 6032
Ռոստելեկոմը գտել է խնդրի լուծումը, որի հետեւանքով Հայաստանում երբեմն անհնար էր մուտք գործել Ռուսաստանի «սեւ ցուցակում» ներառված ինտերնետային կայքեր:
Այդ մասին ասել է «Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ-ի ինտերնետ-պրովայդերների հետ փոխգործակցության բաժնի պետ Ալեքսեյ Ռոգդեւը հայաստանյան լրագրողների հետ Մոսկվայում կայացած հանդիպման ընթացքում: Մամուլի շրջագայությունը Մոսկվա կազմակերպվել էր Հայաստանում «Ռոստելեկոմի» դուստր ընկերության՝ GNC-ALFA-ի կողմից:
«Մենք գտել ենք խնդրի լուծումը, սակայն այդ մասին դեռեւս պաշտոնապես չենք հայտարարել: Այս ամառվանից ՌԴ-ի օրենքներով արգելափակված կայքերը մեր ներկայության մյուս երկրներում, մասնավորապես, Հայաստանում, չեն արգելափակվում: Ներկայումս համակարգը գտնվում է ակտիվ փորձարկման փուլում, եւ հենց այն պաշտոնապես շահագործման հանձնվի, մենք կհայտարարենք այդ մասին: Հուսով եմ, դա կլինի արդեն նոյեմբերին», - նշել է Ալեքսեյ Ռոգդեւը:

11:09 | 22.09.14 | Новости | 6061
Ростелеком нашел решение проблемы, из-за которой в Армении иногда было невозможно получить доступ к интернет-ресурсам, включенным в российский «черный список».
Об этом сказал начальник отдела взаимодействия с интернет-провайдерами ОАО «Ростелеком» Алексей Рогдев на встрече с армянскими журналистами в Москве в рамках пресс-тура, организованного компанией GNC-ALFA - дочерней компанией «Ростелеком» в Армении.
«Мы нашли решение этой проблемы, но пока не объявляли об этом официально. С лета этого года сайты, блокированные по законам РФ, на территории других стран нашего присутствия, в частности, в Армении, не блокируются. Сейчас система проходит режим активного тестирования, и как только она будет запущена в официальную эксплуатацию, мы об этом объявим. Надеюсь, это будет уже в ноябре», - отметил Алексей Рогдев.