14:18 | 17.11.14 | Նորություններ | 3438
Beeline-ը եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամը հայտարարել են «Գիտելիք հանուն բարեկեցության» համատեղ ծրագրի անցկացման մասին։
Ծրագրի առաջին փուլը իրականացվեց Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքում «Այսօրվա աշխարհը երեխաների աչքերով» խորագրի ներքո։
Այն մեկնարկեց «Ամեն ինչ սկսվում է խաղաղությունից» նկարչական ցուցահանդեսի բացմամբ, որից հետո տեղի ունեցավ թատերական ներկայացում Գորիսի թիվ 4 ավագ դպրոցի եւ Վազգեն Սարգսյանի անվան մանկապարտեզի սաների մասնակցությամբ։ Այնուհետեւ աշակերտները ներկայացրեցին հատվածներ շարադրությունների մրցույթում հաղթած լավագույնը աշխատանքներից։
«Երեխաները մշտապես գտնվում եմ Beeline-ի ուշադրության կենտրոնում եւ այս տարվա ընթացքում իրականացված ծրագրերը ոչ միայն օգնեցին տասնյակ հազարավոր երեխաների կյանքը դարձնել ավելի լավը, այլեւ պարգեւել նրանց դրական զգացմունքներ եւ վառ տպավորություններ։ Տեսնելով երեխաների ժպտացող աչքերը, խանդավառությունն ու ոգեւորվածությունը կարող եմ հստակ ասել, որ մենք ճիշտ ուղի ենք ընտրել. մեր աջակցությունը լինելու է շարունակական եւ ամենուր՝ անգամ Հայաստանի ամենահեռավոր վայրերում», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Տաթեւ Այրումյանը։
«Այսօրվա աշխարհը երեխաների աչքերով» միջոցառմանը մասնակցեցին ավելի քան 400 երեխա, իսկ հատուկ հանձնաժողովի կողմից ընտրված լավագույն շարադրությունների եւ նկարների հեղինակները պարգեւատրվեցին խրախուսական մրցանակներով:
Beeline-ը համագործակցում է Մանկական զարգացման հիմնադրամի հետ 2011 թվականի ապրիլից։ Համագործակցության շրջանակում ստեղծվել է հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաներից եւ հանրակրթական դպրոցներում սովորող երեխաներից բաղկացած «Մենք ենք» թատերախումբը:
«Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրի շրջանակում Արարատի մարզի Այնթափ համայնքի մանկապարտեզում եւ Նոր Խարբերդի թիվ 2-րդ դպրոցում բացվել են «Beeline երեխաների զարգացման անկյուններ» հատուկ կարիքներ ունեցող երեխաների համար:

14:18 | 17.11.14 | Новости | 3399
Beeline и Фонд детского развития объявили о реализации совместной программы «Знания во имя процветания»
Первый этап программы под названием «Современный мир глазами детей» прошел в городе Горис Сюникского марза.
Открытие программы прошло на художественной выставке «Все начинается с мира», после которой ученики старшей школы номер 4 и воспитанники детского сада им. Вазгена Саргсяна представили свои театральные постановки. Затем ученики зачитали отрывки из лучших конкурсных сочинений.
«Дети всегда находятся в центре внимания компании Beeline, и реализованные в этом году программы не только помогли сделать лучше жизнь десятков тысяч детей, но и подарили им положительные эмоции и яркие впечатления. Видя улыбающиеся глаза детей, их воодушевление и восторг, мы можем с уверенностью сказать, что идем в верном направлении. Наша помощь будет постоянной и повсеместной, вплоть до самых отдаленных уголков Армении»,- отметила руководитель пресс-службы Beeline Татев Айрумян.
В мероприятии «Современный мир глазами ребенка» приняли участие более 400 детей, а авторы лучших сочинений и рисунсков получили поощрительные призы.
Beeline сотрудничает с Фондом детского развития с апреля 2011 года. В рамках данного сотрудничества была создана театральная труппа «Мы» для детей с особыми нуждами и учащихся общеобразовательных школ.
В рамках программы «Знания во имя процветания» в детском саду общины Айнтап Араратского марза, а также в школе номер 2 Нор Харберда компанией Beeline открыты уголки развития для телей с особыми потребностями.