13:37 | 19.12.14 | Նորություններ | 4264
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ BirthLink ՀԿ-ի տնօրեն Քեթի Մելորն այսօր շրջայցով եղել են Մասիսի կենտրոնական հիվանդանոցի ծննդաբերական բաժանմունքում, որին տրամադրել են վաղահաս ծնված եւ առողջական խնդիրներով երեխաների խնամքի համար անհրաժեշտ սարքավորումներ:
Հիվանդանոցը համալրվել է վերակենդանացման սարքով, տաքացուցիչով, ռեսպիրատոր թերապիայի համակարգով, երակային ներարկման պոմպով: Ձեռք բերված բուժսարքավորումների միջոցով հնարավոր կլինի պատշաճ բուժօգնություն ցուցաբերել առողջական խնդիրներ ունեցող եւ ոչ բավարար քաշով ծնված երեխաներին:
«Մենք ցանկանում ենք պայքարել Հայաստանում ծնված յուրաքանչյուր երեխայի կյանքի համար, ցանկանում ենք, որ մեր մանուկները ոչ միայն երջանկություն պարգեւեն իրենց ծնողներին, այլ նաեւ առողջ եւ արժանի անհատներ դառնան մեր հասարակության, մեր երկրի համար: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը եւ BirthLink ՀԿ-ն իրենց մասնակցությունն են ունենում այդ պայքարին` կանգնելով հայ բժիշկների կողքին, տրամադրելով անհրաժեշտ բուժսարքավորումներ, ինչու ոչ` նաեւ հոգեբանական աջակցություն` իրենց ոչ դյուրին, բայց անգնահատելի աշխատանքն առավել արդյունավետ դարձնելու համար»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
BirthLink ՀԿ-ի եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի համագործակցությունը մեկնարկել է 2008թ. եւ ընդգրկում է Երեւանի տասներկու եւ Հայաստանի յոթ մարզերի քսաներեք նորածնային բաժանմունք: Ծրագրի իրականացման համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մինչ օրս հատկացրել է մոտ 535 միլիոն դրամ:

13:37 | 19.12.14 | Новости | 4316
Генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и директор ОО BirthLink Кетти Мелорн сегодня осмотрели родильное отделение центральной больницы Масиса, которой ранее предоставили оборудование по уходу за детьми, рожденными раньше срока, а также за детьми, имеющими проблемы со здоровьем.
Больнице были предоставлены реанимационный аппарат, обогреватель, система респираторной терапии, насос для внутривенных инъекций. Благодаря данному медоборудованию у сотрудников больницы появится возможность оказывать надлежащую помощь детям, рожденным с заболеваниями или недостаточным весом.
«Мы хотим бороться за жизнь каждого новорожденного младенца в Армении, хотим, чтобы наши малыши не только приносили своим родителям счастье, но и становились здоровыми и достойными членами нашего общества, нашей страны. ВиваСелл-МТС и BirthLink участвуют в этой борьбе, помогая армянским врачам, предоставляя им необходимое оборудование и, почему бы и нет, моральную поддержку в их нелегком и неоценимом деле, чтобы сделать их работу более эффективной», - сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Сотрудничество BirthLink и ВиваСелл-МТС началось в 2008 году. Их совместная деятельность охватывает 12 роддомов в Ереване и 23 – других областях. На осуществление программы по сей день ВиваСелл-МТС выделил 535 млн. драмов.