15:15 | 06.02.15 | Նորություններ | 4415
Beeline ընկերությունը, Բրիտանական խորհուրդն ու Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանությունը փետրվարի 14-20-ը Երեւանում կանցկացնեն Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնը, որն այս տարի նվիրված է սիրո պահպանման ու տարածման գաղափարին:
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանը հայտնել է, որ փառատոնը կբացվի «Մոսկվա» կինոթատրոնում՝ փետրվարի 14-ին՝ ժամը 16:30-ին, «Օսկարի» առաջադրված «Նմանակման խաղ» ֆիլմով:
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինի խոսքով՝ իրենք շարունակում են մնալ փառատոնի գլխավոր գործընկերը, քանի որ կարեւորում են այն ծրագրերի իրականացումը, որոնք մարդկանց կյանքը դեպի ավելի լավն են փոխում:
«Համոզված եմ, որ մեր աջակցությամբ փառատոնի շրջանակում կինոարվեստի սիրահարների համար հասանելի կդառնան հետաքրքիր եւ որակյալ ֆիլմեր, իսկ երիտասարդներն իրենց տաղանդով ու ժամանակակից հայացքներով նոր շունչ կհաղորդեն հայ կինոարվեստին»,- ասել է նա՝ կարեւորելով, որ ֆիլմերը դիտելու հնարավորություն ունի ոչ միայն երեւանյան, այլեւ մարզային հանդիսատեսը:
ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Քեթի Լիչն ասել է, որ այս տարի լավագույն ֆիլմերն են ցուցադրվելու. «Թեման սերն է՝ մարդու, հայրենիքի, բնության հանդեպ, եւ այն, թե ինչպես սերը կարող է փոխել, բուժել մարդուն»:
Հանդիսատեսին կներկայացվի 2014թ. արտադրված յոթ ֆիլմ՝ սիրո, հավատարմության, հասարակության ստեղծած կանոնների, երջանկության համար տարվող պայքարի ու հաղթանակի մասին: «Մոսկվա» եւ «Սինեմա Սթար» կինոթատրոններում ցուցադրվելիք ֆիլմերի մուտքն անվճար է: Երեւանյան ցուցադրությունից հետո ֆիլմերը կներկայացվեն Դիլիջանում, Արմավիրում եւ Արարատում:
Կազմակերպիչները հայտնել են, որ Beeline-ի աջակցությամբ կանցկացվեն մրցույթներ, ինչպես նաեւ հատուկ ցուցադրություն կլինի՝ նվիրված Առաջին աշխարհամարտի 100-ամյակին:

15:15 | 06.02.15 | Новости | 4730
Компания Beeline, Британский совет и посольство Великобритании в Армении 14-20 февраля проведут в Ереване 13-й фестиваль британских фильмов, который в этом году будет посвящен теме любви.
Сегодня на встрече с журналистами глава армянского представительства Британского совета Аревик Сарибекян сказала, что открытие фестиваля состоится в кинотеатре «Москва» 14 февраля в 16:30 с показа фильма «Игра в имитацию», номинированного на премию «Оскар».
По словам гендиректора Beeline в Армении Андрея Пятахина, компания продолжает оставаться главным партнером фестиваля, так как считает важным осуществление проектов, делающих жизнь людей лучше.
«Уверен, что при нашей поддержке фестиваль британских фильмов сделает интересные и качественные фильмы еще более доступными армянскому зрителю, а молодежь, вдохновленная этими работами благодаря своему таланту и современным взглядам, придаст новое дыхание армянскому кинематографу», - сказал он, подчеркнув, что возможность посмотреть фильмы будет не только у ереванского зрителя, но и у жителей регионов.
Посол Великобритании в Армении Кэти Лич сказала, что в этом году будут демонстрироваться лучшие фильмы: «Тема – любовь к человеку, родине, природе, и то, как любовь может изменить, излечить человека».
Зрителю будут представлены семь кинокартин производства 2014 года о любви, верности, правилах создания общества, борьбе за счастье и победе. В кинотеатрах «Москва» и «Синема Стар» в рамках фестиваля вход будет бесплатным. После Еревана фильмы будут демонстрироваться в Дилижане, Армавире и Арарате.
Организаторы сообщили, что при содействии Beeline будут проведены конкурсы, а также состоится специальная выставка, посвященная 100-летию Первой мировой войны.