15:15 | 06.02.15 | Նորություններ | 4415
Beeline ընկերությունը, Բրիտանական խորհուրդն ու Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանությունը փետրվարի 14-20-ը Երեւանում կանցկացնեն Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնը, որն այս տարի նվիրված է սիրո պահպանման ու տարածման գաղափարին:
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը Բրիտանական խորհրդի հայաստանյան մասնաճյուղի տնօրեն Արեւիկ Սարիբեկյանը հայտնել է, որ փառատոնը կբացվի «Մոսկվա» կինոթատրոնում՝ փետրվարի 14-ին՝ ժամը 16:30-ին, «Օսկարի» առաջադրված «Նմանակման խաղ» ֆիլմով:
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինի խոսքով՝ իրենք շարունակում են մնալ փառատոնի գլխավոր գործընկերը, քանի որ կարեւորում են այն ծրագրերի իրականացումը, որոնք մարդկանց կյանքը դեպի ավելի լավն են փոխում:
«Համոզված եմ, որ մեր աջակցությամբ փառատոնի շրջանակում կինոարվեստի սիրահարների համար հասանելի կդառնան հետաքրքիր եւ որակյալ ֆիլմեր, իսկ երիտասարդներն իրենց տաղանդով ու ժամանակակից հայացքներով նոր շունչ կհաղորդեն հայ կինոարվեստին»,- ասել է նա՝ կարեւորելով, որ ֆիլմերը դիտելու հնարավորություն ունի ոչ միայն երեւանյան, այլեւ մարզային հանդիսատեսը:
ՀՀ-ում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Քեթի Լիչն ասել է, որ այս տարի լավագույն ֆիլմերն են ցուցադրվելու. «Թեման սերն է՝ մարդու, հայրենիքի, բնության հանդեպ, եւ այն, թե ինչպես սերը կարող է փոխել, բուժել մարդուն»:
Հանդիսատեսին կներկայացվի 2014թ. արտադրված յոթ ֆիլմ՝ սիրո, հավատարմության, հասարակության ստեղծած կանոնների, երջանկության համար տարվող պայքարի ու հաղթանակի մասին: «Մոսկվա» եւ «Սինեմա Սթար» կինոթատրոններում ցուցադրվելիք ֆիլմերի մուտքն անվճար է: Երեւանյան ցուցադրությունից հետո ֆիլմերը կներկայացվեն Դիլիջանում, Արմավիրում եւ Արարատում:
Կազմակերպիչները հայտնել են, որ Beeline-ի աջակցությամբ կանցկացվեն մրցույթներ, ինչպես նաեւ հատուկ ցուցադրություն կլինի՝ նվիրված Առաջին աշխարհամարտի 100-ամյակին:

15:15 | 06.02.15 | News | 4727
Beeline, British Council and UK Embassy in Armenia will launch British Film Festival 13th Love Edition dedicated to the idea of spreading and keeping love in Yerevan on February 14-20.
Director of British Council Armenia Arevik Saribekyan told journalists today that Oscar nominated “Imitation Game” will mark the beginning of the Festival. It will be screened at Moscow Cinema at 16:30 on February 14.
According to Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin, they continue being the general partner of the Festival as the company attaches importance to the programs which change the people’s lives for the better.
“I am sure with our support, interesting and quality films within the Festival will be available to the cinema lovers, and the young people with their talent and modern views will give a new breath to Armenian cinematography”, he said stressing that the films will also be available to the residents of marzes.
UK Ambassador to Armenia Katherine Leach said that this year the best films will be screened. “The topic is love toward man, motherland, nature and how love can change and heal man”.
Seven films about social problems, family relations and love will be available to the audience. The movie screenings at Moscow Cinema and Cinema Star are free. After the Yerevan screenings, the films will be available in Dilijan, Armavir and Ararat as well.
The organizers stated Beeline will support holding of various contests as well as a special screening dedicated to the World War I Centennial.