18:15 | 08.04.15 | Նորություններ | 5610
Beeline-ը «Երեւան Փրոդաքշնս» ընկերության մեդիա հարթակ հանդիսացող ImYerevan.com կայքի հետ համատեղ ամփոփել է «Գյումրի 2.0» ծրագրի արդյունքները:
Ծրագրի շրջանակում Գյումրիի չորս բնակելի շենքերի պատեր նկարազարդվել են քաղաքի վերածնունդը խորհրդանշող պատկերներով:
«Beeline-ը շարունակում է մարզերի զարգացմանն ուղղված սոցիալական ծրագրերի իրականացումը` կարեւորելով հատկապես այն բնակավայրերը, որոնք առավելապես ունեն մեր ուշադրության կարիքը: Վստահ եմ` այս գունեղ պատկերները հաճելի անակնկալ դարձան ոչ միայն ծրագրում ընդգրկված շենքերի, այլեւ Գյումրու բոլոր բնակիչների համար` վառ գույներ հաղորդելով քաղաքին եւ դարձնելով կյանքն ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Հավատացած եմ, որ բնակելի շենքերի պատերին նկարազարդված այս գունեղ պատկերները կդառնան Գյումրու տեսարժան վայրերից, զբոսաշրջիկները դրանց մոտ կլուսանկարվեն իրենց ընկերների եւ հարազատների հետ, իսկ տեղացիները միմյանց հետ հանդիպում կնշանակեն, օրինակ, զոլավոր անձրեւանոցի ներքո»,- նշել է «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբի, ԱՊՀ երկրներում կորպորատիվ հաղորդակցությունների ղեկավար Գալինա Կուրգանովան։
ImYerevan.com կայքի կողմից իրականացվող քաղաքային միջավայրի բարելավմանն ուղղված ծրագրերը շարունակական բնույթ կունենան` ներառելով Հայաստանի մի շարք այլ մարզերի քաղաքներ:

18:15 | 08.04.15 | News | 5954
Beeline jointly with ImYerevan.com website which is the media platform of Yerevan Production summed up Gyumri 2.0 program.
Within the project, walls of 4 buildings in Gyumri were painted with images symbolizing the city’s revival.
“Beeline continues social programs aimed at development of marzes especially focusing on settlements which need our attention. I am sure these colorful images became a pleasant surprise not only for the buildings included in the program but all other Gyumri residents. They gave the city bright colors and changed the life for the better”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“I am sure that these images on the walls of Gyumri buildings will become sights and tourists will take photos with friends and family members beside them, and the locals will make appointments, for instance, under the striped umbrella”, noted Head of Corporate Communications Department for CIS Business Unit, VimpelCom Group, Galina Kurganova.
The projects for improving city environment implemented by ImYerevan.com will be ongoing and will involve a number of other towns of Armenia.