14:14 | 18.05.15 | Նորություններ | 6275
Beeline-ը եւ Telcell ընկերությունը հայտարարում են Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում վճարումների ընդունման ունիվերսալ կետերի թվի քառակի ավելացման մասին:
Այս տաղավարներում Telcell-ի կողմից հատուկ վերապատրաստված աշխատակիցներն ընդունում են վճարումներ Telcell համակարգում հասանելի վճարովի ծառայությունների բոլոր տեսակների համար` կոմունալ, ավտոմեքենայի կայանման, բանկային վարկերի եւ միջազգային դրամական փոխանցումների:
Ընդհանուր առմամբ, Telcell տաղավարները գործում են Beeline վաճառքի եւ սպասարկման 21 գրասենյակում: Մայրաքաղաքում Telcell վճարումների ընդունման ունիվերսալ կետերը գործում են Beeline-ի գրեթե բոլոր խոշոր գրասենյակներում: Telcell ընկերության հետ համատեղ ծրագիրը մեկնարկել է նախորդ տարվա ապրիլին, երբ բացվեց վճարումների ընդունման 5 կետ:
«Telcell-ի հետ համատեղ ծրագրի մեկնարկը տրվել է մեր գրասենյակների հաճախորդների շրջանում իրականացված հարցումից հետո: Հարցվողների ճնշող մեծամասնությունը ցանկություն է հայտնել մեր գրասենյակներում վճարել ոչ միայն Beeline-ի ծառայությունների, այլ նաեւ մյուս կոմունալ ծառայությունների համար: Հաճախորդները նշում են, որ նման հնարավորությունն էապես կխնայեր նրանց ժամանակը: Ծրագրի մեկնարկից անցել է մեկ տարի, իսկ վճարումների ընդունման ունիվերսալ կետերի թվի քառակի աճը խոսում է այն մասին, որ դրանք հարմար են մեր բաժանորդների եւ գրասենյակների այցելուների համար եւ նշանակալիորեն կրճատում են հաճախորդների սպասարկման համար պահանջվող ժամանակը: Beeline-ը շարունակում է ամեն ինչ անել, որպեսզի հաճախորդների սպասարկումը մեզ մոտ լինի պարզ եւ հարմար»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Այժմ, Telcell մասնաճյուղերի ցանցով իրականացվող ծառայությունների ստանդարտ փաթեթից բացի հնարավոր է ստանալ եւ ուղարկել արագ դրամային փոխանցումներ Unistream համակարգով նաեւ հանգստյան օրերին: Մոտակա օրերին Beeline գրասենյակների այցելուների համար հասանելի կդառնան դրամային փոխանցումներ այլ տարածված համակարգերի միջոցով»,- ասել է Telcell ընկերության գլխավոր տնօրեն Արամ Ազատյանը:
Միայն Telcell մասնաճյուղերի ցանցի միջոցով Beeline գրասենյականերում օրական իրականացվում է 5000-ից ավելի վճարում տարբեր ծառայություններ մատուցողների օգտին:

14:14 | 18.05.15 | Новости | 6298
Beeline и компания Telcell объявляют о четырехкратном увеличении числа универсальных точек приема платежей в офисах продаж и обслуживания Beeline.
В этих павильонах специально подготовленные сотрудники Telcell принимают платежи за все виды платежных услуг, доступных в системе Telcell. В частности, это оплата всех коммунальных услуг, услуг парковки, банковских кредитов, осуществление международных денежных переводов и т.д.
В общей сложности павильоны Telcell действуют в 21 офисе продаж и обслуживания Beeline в Ереване и регионах. В столице универсальные точки приема платежей Telcell действую практически во всех крупных офисах Beeline. Совместный с компанией Telcell проект был запущен в апреле прошлого года открытием 5 павильонов приема платежей.
«Старт совместному с Telcell проекту был дан после опроса среди посетителей наших офисов, подавляющее большинство которых хотели бы в наших офисах платить не только за услуги Beeline, но и за другие коммунальные сервисы. Клиенты отмечают, что такая возможность сильно бы экономила их время. С момента старта проекта прошел год, а четырехкратное увеличение числа универсальных пунктов приема платежей говорит о том, что они удобны нашим абонентам и посетителям офисов и значительно ускоряют время обслуживания клиентов. Beeline продолжает работать над тем, чтобы клиентам у нас было максимально просто и удобно»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«За истекшие годы нам удалось построить самую широкую в стране терминальную сеть. В данный момент платежный сервис, предоставляемый нашей компанией, доступен во всех регионах страны. Не в наших правилах останавливаться на достигнутом; на платежном рынке существуют другие ниши, и мы готовы осваивать их. Именно в партнерстве с Beeline в пилотном режиме мы открыли свой первый филиал. А сейчас, помимо стандартного пакета услуг, в пользу которых можно совершать платежи через филиальную сеть Telcell, нами реализована возможность получать и отправлять быстрые денежные переводы Unistream, в том числе и в выходные дни. В ближайшее время для посетителей ОпиО Beeline станут доступны и другие популярные системы денежных переводов»,- прокомментировал генеральный директор ЗАО «ТелСелл» Арам Азатян.
Отметим, что только через филиальную сеть Telcell в офисах Beeline в сутки производится более 5000 платежей в пользу разных провайдеров услуг, как резидентов, так и не резидентов Армении.