16:49 | 04.06.15 | Նորություններ | 5424
Հունիսի 5-ին՝ ժամը 19:00-ին, Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում (Զարոբյան 3) տեղի կունենա «Արամ Խաչատրյանի կամերային ստեղծագործությունները» ձայնասկավառակի շնորհանդեսը:
Ձայնասկավառակը պատրաստվել է «Յուքոմ» ընկերության «Ճանաչիր 1915» նախագծի շրջանակում: Սկավառակում տեղ են գտել Արամ Խաչատրյանի՝ հանրությանը քիչ հայտնի կամերային գործերը:
««Յուքոմ» ընկերությունը պատիվ է ունեցել համագործակցել «Խաչատրյան տրիոյի» երաժիշտների հետ այս ծրագրի շրջանակում եւ մշտապես պատրաստ է նպաստել արվեստի զարգացմանն ու տարածմանը մեր երկրում, ինչպես նաեւ աջակցել հայ տաղանդավոր եւ շնորհալի երաժիշտներին»,- ասված է հաղորդագրությունում:

16:49 | 04.06.15 | Новости | 4559
5 июня в 19:00 в доме-музее Арама Хачатряна (Зорабяна 3) состоится презентация пластинки «Камерные произведения Арама Хачатуряна».
Сборник создан при поддержке компании «Юком» в рамках проекта «Признай 1915». В альбом вошли малоизвестные произведения Арама Хачатуряна.
«Компания «Юком» имела честь в рамках данного проекта сотрудничать с музыкантами из «Хачатурян трио». Мы всегда готовы способствовать развитию и популяризации искусства в нашей стране, а также оказывать поддержку молодым талантливым музыкантам», - говорится в сообщении компании.