«Օրանժ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը
«Օրանժ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերն այսօր ասել է, որ «Յուքոմ»-ի հետ բանակցությունները՝ «Օրանժ Արմենիա»-ի 100% բաժնետոմսերի վաճառքի շուրջ, պայմանավորված չեն ֆինանսական կամ քաղաքական խնդիրներով:
Այս մասին Ֆրանսիս Ժելիբտերն ասել է լրագրողների հետ զրույցում՝ ընդգծելով, որ «առաջին քայլն արել է «Յուքոմ»-ը»:
Ֆրանսիս Ժելիբտերի խոսքով՝ կա նախնական համաձայնություն, որ առաջիկա 12 ամիսների ընթացքում «Օրանժ Արմենիա»-ն կպահպանի «Օրանժ» բրենդի օգտագործման իրավունքը:
«Այդ ժամանակահատվածը հաջորդում է վերջնական գործարքի վավերացմանը: Հետագայում նոր բրենդի կամ ռեբրենդինգի որոշում կընդունի նոր բաժնետերը»,- ասել է «Օրանժ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրենը:
Նրա խոսքով՝ ներկայում աշխարհում հեռահաղորդակցության ոլորտի ընկերությունները միտված են բաժանորդներին ամրակցված եւ շարժական կապի ծառայությունների միաժամանակյա մատուցմանը:
«Իրականում «Օրանժ Արմենիա»-ն պատրաստ չէ այդպիսի ծառայություններ մատուցել, եւ վերջինիս բաժնետոմսերի վաճառքը «Յուքոմ»-ին ունի երկու նպատակ: Առաջինը՝ գործարքի ավարտից հետո Հայաստանում կստեղծվի շարժական կապի լուրջ օպերատոր, որին կպատկանի ընդհանուր հեռահաղորդակցության շուկայի 20 տոկոսը: Երկրորդը՝ բաժանորդներին կառաջարկվեն ամրակցված եւ շարժական կապերը համատեղող առաջարկներ»,- պարզաբանել է նա:
Ֆրանսիս Ժելիբտերը տեղեկացրել է նաեւ, որ օգոստոսի 30-ին ինքը կլքի Հայաստանը՝ պայմանավորված ընտանեկան հանգամանքներով: Մինչ այդ, նա այսօր հանդիպել է Beeline-ի եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ղեկավարների հետ:
«Տեղեկացրի մեր որոշման մասին եւ հույս հայտնեցի, որ հետագայում եւս շուկայում մրցակցությունը դրական առումով կլինի ագրեսիվ: Կարծում եմ՝ շուտով նրանք ավելի ուժեղ մրցակից կունենան»,- ասել է «Օրանժ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրենը:

16:16 | 22.07.15 | News | 12684
Orange Armenia CEO Francis Gelibter has said today that negotiations over the sales of the 100% of shares of Orange Armenia with Ucom are not accounted by financial or political issues.
Francis Gelibter said it to journalists stressing that “Ucom made the first step.”
According to Gelibter, there is a tentative agreement on that Orange Armenia will retain the right to use Orange trademark in the coming 12 months.
“This period follows the final ratification of the deal. The new shareholder will then make a decision on the new brand or rebranding,” said the Orange Armenia CEO.
According to him, telecommunications companies around the world are currently aimed at offering landline and mobile services simultaneously.
“In reality, Orange Armenia is not ready for such services and the sales of the latter’s shares to Ucom pursues two goals. Firstly, once the deal is concluded Armenia will have a serious mobile network operator, which will own the 20% of the total telecommunications market. Secondly, offers combining landline and mobile networks will be offered to subscribers,” he specified.
Francis Gelibter also informed that on August 30 he will leave Armenia due to family-related issues. Prior to that, he had a meeting with the Beeline CEO and VivaCell-MTS General Manager.
“I informed them about our decision and expressed the hope that the competition in the market would be aggressive in positive terms in the future as well. I believe they will have a stronger competitor soon,” said the Orange Armenia CEO.