«Օրանժ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը
«Օրանժ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերն այսօր ասել է, որ «Յուքոմ»-ի հետ բանակցությունները՝ «Օրանժ Արմենիա»-ի 100% բաժնետոմսերի վաճառքի շուրջ, պայմանավորված չեն ֆինանսական կամ քաղաքական խնդիրներով:
Այս մասին Ֆրանսիս Ժելիբտերն ասել է լրագրողների հետ զրույցում՝ ընդգծելով, որ «առաջին քայլն արել է «Յուքոմ»-ը»:
Ֆրանսիս Ժելիբտերի խոսքով՝ կա նախնական համաձայնություն, որ առաջիկա 12 ամիսների ընթացքում «Օրանժ Արմենիա»-ն կպահպանի «Օրանժ» բրենդի օգտագործման իրավունքը:
«Այդ ժամանակահատվածը հաջորդում է վերջնական գործարքի վավերացմանը: Հետագայում նոր բրենդի կամ ռեբրենդինգի որոշում կընդունի նոր բաժնետերը»,- ասել է «Օրանժ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրենը:
Նրա խոսքով՝ ներկայում աշխարհում հեռահաղորդակցության ոլորտի ընկերությունները միտված են բաժանորդներին ամրակցված եւ շարժական կապի ծառայությունների միաժամանակյա մատուցմանը:
«Իրականում «Օրանժ Արմենիա»-ն պատրաստ չէ այդպիսի ծառայություններ մատուցել, եւ վերջինիս բաժնետոմսերի վաճառքը «Յուքոմ»-ին ունի երկու նպատակ: Առաջինը՝ գործարքի ավարտից հետո Հայաստանում կստեղծվի շարժական կապի լուրջ օպերատոր, որին կպատկանի ընդհանուր հեռահաղորդակցության շուկայի 20 տոկոսը: Երկրորդը՝ բաժանորդներին կառաջարկվեն ամրակցված եւ շարժական կապերը համատեղող առաջարկներ»,- պարզաբանել է նա:
Ֆրանսիս Ժելիբտերը տեղեկացրել է նաեւ, որ օգոստոսի 30-ին ինքը կլքի Հայաստանը՝ պայմանավորված ընտանեկան հանգամանքներով: Մինչ այդ, նա այսօր հանդիպել է Beeline-ի եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ղեկավարների հետ:
«Տեղեկացրի մեր որոշման մասին եւ հույս հայտնեցի, որ հետագայում եւս շուկայում մրցակցությունը դրական առումով կլինի ագրեսիվ: Կարծում եմ՝ շուտով նրանք ավելի ուժեղ մրցակից կունենան»,- ասել է «Օրանժ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրենը:

16:16 | 22.07.15 | Новости | 12656
Гендиректор компании «Оранж Армения» сказал сегодня, что переговоры с «Ucom» по продаже 100% акций «Оранж Армения» не обусловлены финансовыми или политическими проблемами.
Об этом Франсис Желибтер сказал в беседе с журналистами, подчеркнув, что «первый шаг сделал «Ucom».
По словам Франсиса Желибтера, есть предварительная договоренность о том, что в течение следующих 12 месяцев «Оранж Армения» сохранит право на использование бренда «Оранж».
«Этот период следует за ратификацией окончательной сделки. В дальнейшем решение о новом бренде или ребрендинге примет новый акционер»,- сказал гендиректор «Оранж Армения».
По его словам, в настоящее время во всем мире среди телекоммуникационных компаний есть тенденция одновременного предоставления абонентам услуг фиксированной и мобильной связи.
«На самом деле «Оранж Армения» не готова предоставлять подобные услуги, и продажа акций преследует две цели. Первое - после сделки в Армении будет создан серьезный оператор мобильной связи, которому будет принадлежать 20% от общего телекоммуникационного рынка. Второе - абонентам будут представлены предложения, сочетающие фиксированные и мобильные услуги»,- сказал он.
Франсис Желибтер сообщил также, что 30 августа он покинет Армению по семейным обстоятельствам. До этого, сегодня он встретился с руководителями компаний Beeline и ВиваСелл-МТС.
«Я сообщил о нашем решении и выразил надежду, что конкуренция на рынке и в дальнейшем будет агрессивным в положительном плане. Думаю, скоро у них появится более сильный конурент»,- сказал гендиректор компании «Оранж Армения».