17:25 | 22.07.15 | Նորություններ | 4405
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «BithLink»-ի համագործակցությամբ՝ 2008-ից մեկնարկած ծրագրի հաջողության ամենավառ ցուցիչը փրկված եւ մեծացող երեխաներն են:
«Շուրջ 4 տարի առաջ Պեմզաշենում հյուրընկալված մայրաքաղաքաբնակ ընտանիքի համար անսպասելի էր Սերոբի ծնունդը: Հաղթահարված դժվարություններից այսօր միայն հիշողություն է մնացել: Ընտանիքում երկրորդ փոքրիկի ծնունդին են սպասում: Առաջընթաց կա նաեւ հայ մասնագետների համար ժամանակին անհաղթահարելի խնդիրների նշաձողում»,- նշել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում:
Հայաստանում նորածնային խնամքի ծրագրի մեկնարկը տրվել է «Մոր եւ մանկան առողջության պահպանման գիտահետազոտական կենտրոնում»: Համագործակցող կողմերը նպատակ ունեն նեոնատալ բժշկագիտության առավել զարգացող տեմպեր արձանագրել Հայաստանում: Նորածինների բուժման եւ խնամքի որակը զարգացնելու նպատակով՝ այդ գործընթացում նպատակ ունեն առավել մեծ թափ հաղորդել մայրերի ներգրավմանն ու մասնագետների վերապատրաստմանը:

17:25 | 22.07.15 | Новости | 4701
Самым ярким показателем сотрудничества ВиваСелл-МТС и «BithLink», стартовавшего в 2008г, являются выжившие и растущие дети.
«Для семьи из столицы, которая переехала в Пемзашен, рождение Сероба было неожиданностью. В семье ждут рождения второго ребенка. Есть прогресс также в планке непреодолимых в свое время для армянских специалистов проблем»,- отметили в компании ВиваСелл-МТС.
В Армении программа по уходу за новорожденными стартовала в «Научно-исследовательском центре охраны здоровья матери и ребенка». Сотрудничающие стороны намерены развивать сферу неонатальной медицины в Армении. С целью улучшения качества лечения и ухода за новорожденными в рамках программы будет уделяться большое внимание на привлечение матерей и подготовку специалистов.