09:51 | 29.07.15 | Նորություններ | exclusive 5418
Տեսանյութերի առցանց պատրաստման Renderforest հարթակը կներկայացնի Հայաստանը Web Summit-ի կազմակերպած`առաջին ասիական տեխնոլոգիական RISE կոնֆերանսում:
Միջոցառումը կանցկացվի հուլիսի 31-ից օգոստոսի 1-ը՝ Հոնկոնգում:
«Ամիսներ առաջ մեզ հետ կապ հաստատեցին RISE կոնֆերանսի կազմակերպիչները եւ հրավիրեցին մասնակցելու Web Summit-ի կողմից Հոնկոնգում կազմակերպվող միջոցառմանը: Renderforest-ին տրամադրելու են ցուցասրահ` Հայաստան անունով, որտեղ մեկ օր շարունակ ներկայացնելու ենք մեր նախագիծը: Ակնկալում ենք հետաքրքրություն ներդրողների եւ ԶԼՄ-ների կողմից»,- Itel.am-ի հետ զրույցում ասել է Renderforest-ի հիմնադիր Նարեկ Սաֆարյանը:
Wildek Entertainment հայկական ընկերության կողմից ստեղծված հարթակում առավելագույնը 10 րոպեում պարզեցված կարգով կարելի է ստեղծել սլայդ շոուներ, բացատրական հոլովակներ, պրոմո տեսանյութեր, բիզնես անիմացիոն վիդեոներ եւ այլն:
Ներկայում Renderforest-ն ունի 15 հազ. օգտատեր եւ 30 հազ. վիդեո: Հարթակն օգնել է շուրջ 500 ստարտափի՝ վիդեոների պատրաստման հարցում:

09:51 | 29.07.15 | News | exclusive 5475
Renderforest video production platform will represent Armenia at the first Asian RISE technological conference organized by Web Summit.
The event will be held in Hong Kong on July 31- August 1.
“A few months ago, we were contacted by RISA conference organizers and invited to take part in the event initiated by Web Summit in Hong Kong. Renderforest will be represented in a separate pavilion named Armenia where we will be presenting our project within a day. We expect to rise interest among investors and media”, Renderforest founder Narek Safaryan said to Itel.am.
The platform developed by Wildek Entertainment Armenian startup allows easily creating slideshows, explainer videos, promo videos, business animation videos and many more within 10 minutes.
Currently Renderforest has 15 thousand users and 30 thousand rendered videos. The platform helped around 500 startups create their videos.