13:05 | 21.08.15 | Նորություններ | 5615
Beeline-ը «Հայրենիքի դարպասներ» սոցիալական հասարակական կազմակերպության հետ համատեղ շարունակում է «Սահմանամերձ գյուղերի երեխաները Թումոյում» ծրագիրը, որի հերթական փուլի շրջանակում սահմանամերձ 6 գյուղերից 30 երեխա կայցելի Երեւան:
Ինչպես հաղորդում են ԱրմենՏել ընկերության լրատվական ծառայությունից, այս փուլում Երեւան կժամանեն այն երեխաները, ովքեր առաջին փուլում հաճախել էին Դիլիջանում գտնվող Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն:
«Երիտասարդներին ուղղված սոցիալական ծրագրերը մշտապես գտնվում են Beeline-ի ուշադրության կենտրոնում: Ուրախ ենք, որ Beeline-ի աջակցությամբ իրականացվող այս ծրագրի շնորհիվ սահմանամերձ գյուղերի երեխաները հնարավորություն ունեն ոչ միայն ձեռք բերելու նոր գիտելիքներ, այլ նաեւ այցելելու եւ բացահայտելու նոր վայրեր՝ համատեղելով հաճելին օգտակարի հետ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Սահմանամերձ համայնքներում երեխաների կրթություն ստանալու հնարավորությունները սահմանափակ են. նման դասընթացների շնորհիվ նրանք կարողանում են ոչ միայն հետաքրքիր առարկաներ ուսումնասիրել, այլեւ ձեռք բերել ժամանակակից եւ մեծ պահանջարկ ունեցող մասնագիտություններ, ինչն ապագայում նրանց հնարավորություն կտա մնալ հարազատ գյուղերում»,- ասել է «Հայրենիքի դարպասներ» սոցիալական հասարակական կազմակերպության նախագահ Արման Հայրապետյանը:
Նշենք, որ Beeline-ը եւ «Հայրենիքի դարպասներ» սոցիալական հասարակական կազմակերպությունը համագործակցում են 2013 թ.-ից: 2015-ին «Սահմանամերձ գյուղերի երեխաները Թումոյում» ծրագրի շրջանակում 6 ամիս շարունակ յուրաքանչյուր շաբաթ Տավուշի մարզի 6 սահմանամերձ գյուղերի երեխաներ մասնակցել են Դիլիջանում գտնվող Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի դասընթացներին:

13:05 | 21.08.15 | News | 5578
Along with “Gates of Motherland” NGO, Beeline continues “Border Village Children at Tumo” program in the frames of which 30 children from six border villages will visit Yerevan.
According to the press service of ArmenTel, children who had visited Tumo Center for Creative Technologies in Dilijan in the first phase will visit Yerevan this time.
“Social programs aimed at the youth are always in the focus of interest of Beeline. We are happy that owing to programs carried out with Beeline support, children from border villages get the chance to not only acquire new skills but also visit and explore new places combining pleasure and utility,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“Children’s opportunities of education are quite limited in border villages. Owing to such courses, they not only study interesting subjects but also get specialized in modern and highly demanded professions, which will grant them an opportunity to stay in their villages in the future,” said Head of “Gates of Motherland” NGO Arman Hayrapetyan.
It should be noted that Beeline and “Gates of Motherland” NGO have been cooperating since 2013. In the frames of “Border Village Children at Tumo” program the children of 12 border villages in Tavush region attended Tumo Center for Creative Technologies in Dilijan for six months.