13:05 | 21.08.15 | Նորություններ | 5615
Beeline-ը «Հայրենիքի դարպասներ» սոցիալական հասարակական կազմակերպության հետ համատեղ շարունակում է «Սահմանամերձ գյուղերի երեխաները Թումոյում» ծրագիրը, որի հերթական փուլի շրջանակում սահմանամերձ 6 գյուղերից 30 երեխա կայցելի Երեւան:
Ինչպես հաղորդում են ԱրմենՏել ընկերության լրատվական ծառայությունից, այս փուլում Երեւան կժամանեն այն երեխաները, ովքեր առաջին փուլում հաճախել էին Դիլիջանում գտնվող Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն:
«Երիտասարդներին ուղղված սոցիալական ծրագրերը մշտապես գտնվում են Beeline-ի ուշադրության կենտրոնում: Ուրախ ենք, որ Beeline-ի աջակցությամբ իրականացվող այս ծրագրի շնորհիվ սահմանամերձ գյուղերի երեխաները հնարավորություն ունեն ոչ միայն ձեռք բերելու նոր գիտելիքներ, այլ նաեւ այցելելու եւ բացահայտելու նոր վայրեր՝ համատեղելով հաճելին օգտակարի հետ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Սահմանամերձ համայնքներում երեխաների կրթություն ստանալու հնարավորությունները սահմանափակ են. նման դասընթացների շնորհիվ նրանք կարողանում են ոչ միայն հետաքրքիր առարկաներ ուսումնասիրել, այլեւ ձեռք բերել ժամանակակից եւ մեծ պահանջարկ ունեցող մասնագիտություններ, ինչն ապագայում նրանց հնարավորություն կտա մնալ հարազատ գյուղերում»,- ասել է «Հայրենիքի դարպասներ» սոցիալական հասարակական կազմակերպության նախագահ Արման Հայրապետյանը:
Նշենք, որ Beeline-ը եւ «Հայրենիքի դարպասներ» սոցիալական հասարակական կազմակերպությունը համագործակցում են 2013 թ.-ից: 2015-ին «Սահմանամերձ գյուղերի երեխաները Թումոյում» ծրագրի շրջանակում 6 ամիս շարունակ յուրաքանչյուր շաբաթ Տավուշի մարզի 6 սահմանամերձ գյուղերի երեխաներ մասնակցել են Դիլիջանում գտնվող Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի դասընթացներին:

13:05 | 21.08.15 | Новости | 5258
Как сообщает пресс-служба АрменТел, в Ереван приедут дети, которые на первом этапе посещали центр креативных технологий Тумо в Дилижане.
«Социальные программы, ориентированные на детей, всегда находились в центре внимания Beeline. Мы рады, что благодаря этой программе, реализуемой при содействии Beeline, дети из приграничных сел получают возможность не только приобрести новые знания, но и посещать и открывать для себя новые места, совмещая приятное с полезным», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«В приграничных общинах у детей ограниченные возможности для получения образования: благодаря подобным курсам они могут не только изучать интересные предметы, но и приобретать современные и востребованные профессии, что в будущем даст им возможность жить в родных селах», - сказал председатель организации «Врата родины» Арман Айрапетян.
Отметим, что Beeline и организация «Врата родины» сотрудничают с 2013 года. В 2015 году в рамках программы «Дети приграничных сел в Тумо» в течение 6 месяцев каждую неделю дети 6 приграничных сел Тавушского марза участвовали в курсах, проводимых в дилижанском центре креативных технологий Тумо.