15:26 | 19.10.15 | Նորություններ | 5941
Հոկտեմբերի 17-ին Վանաձորի շախմատի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոցում «Ռոստելեկոմի» հետ համատեղ արդեն երկրորդ անգամ անցկացվել է կայծակնային շախմատի մրցաշար։
Մրցաշարին մասնակցել են ընտրական փուլն անցած 43 պատանի շախմատիստներ։ Ինը տուրերի արդյուքներով տղաների մրցապայքարում հաղթող է ճանաչվել Սարգիս Սարգսյանը (12 տարեկան), աղջիկների մրցապայքարում՝ Քրիստինե Սմբատյանը (13 տարեկան)։
Մարզադպրոցի խորհրդի հետ համատեղ որոշմամբ «Ռոստելեկոմ»-ը հատուկ մրցանակ է շնորհել նաեւ Վանաձորի դպրոցի սան Հասմիկ Քոչինյանին (10 տարեկան), որը շախմատի Եվրոպայի առաջնությունում զբաղեցրել էր 5-րդ մրցանակային տեղը։
Երիտասարդ շախմատիստներին մրցանակներ է հանձնել «Ռոստելեկոմ»-ի կոմերցիոն տնօրեն Սեդրակ Ղուշչյանը։
Պաշտոնական հատվածին հաջորդել է համերգային ծրագիրը: Միջոցառումը եզրափակվել է կինոդիտումով, որի հեռարձակումն իրականացվել է «Ռոստելեկոմ»-ի Սմարթ հեռուստատեսության՝ Youtube ծրագրային հավելվածի միջոցով։

15:26 | 19.10.15 | Новости | 6335
Шахматный турнир по блицу, организованный при содействии «Ростелеком»,  уже во второй раз состоялся в ванадзорской детско-юношеской школе 17 октября.
В турнире участвовали 43 юных шахматиста. По итогам девяти туров в борьбе среди мальчиков победу одержал Саркис Саргсян (12 лет). В соревнованиях среди девочек победительницей стала Кристине Смбатян (13 лет).
Совместным со спортивной школой решением «Ростелеком» предоставил специальный приз воспитаннице ванадзорской школы Асмик Кочарян (10 лет), которая на шахматном первенстве Европы заняла 5-е место.
Призы юным шахматистам вручил коммерческий директор «Ростелеком» Седрак Гушчян.
За официальной частью  последовала конкурсная программа. Завершилось мероприятие показом фильма, трансляция которого осуществлялась при помощи приложения Youtube благодаря смарт –телевидению от «Ростелеком».