11:28 | 01.12.15 | Նորություններ | exclusive 4979
Հայկական Dictoro սպորտային հարթակը, որտեղ կարելի է կանխատեսել ֆուտբոլի եվրոպական առաջնությունների հանդիպումների հաշիվները, այսուհետ հասանելի է նաեւ որպես մոբայլ հավելված:
Dictoro-ի հիմնադիր Հայկ Արամյանը Itel.am-ին տեղեկացրել է, որ գործարկվել է Dictoro-ի Android տարբերակը:
«Մոբայլ հավելվածը նույն կերպ է աշխատում, ինչպես կայքը։ Առաջիկայում պատրաստ կլինի նաեւ iOS տարբերակը: Ինչ վերաբերում է օնլայն հարթակին, ապա այն արտերկրից արդեն շուրջ 100 օգտատեր ունի»,- նշել է Հայկ Արամյանը:
Նրա խոսքով՝ կայքի այցելուների թիվը նախորդ ամսվա համեմատ ավելացել է շուրջ 5 անգամ՝ ավելի հետաքրքիր դարձնելով պայքարը մասնակիցների միջեւ։
«Կայքում կան նաեւ նոր հնարավորություններ։ Դուք այժմ կարող եք հետեւել ֆուտբոլային հանդիպումների հաշիվներին, թիմերի կազմերին եւ հանդիպմանը վերաբերող այլ մանրամասներին՝ օնլայն տարբերակով»,- ասել է նա:
Այսօրվանից մեկնարկում է մրցանակային ֆոնդով առաջնություն, որին անվճար կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները:

Armenian Dictoro sport platform, where people can predict European football championships’ results, is currently available as a mobile application.
Dictoro’s founder Hayk Aramyan told Itel.am that Dictoro Android version is launched.
“The mobile app works in the same manner as the website. iOS version will be ready soon as well. The online platform has over 100 subscribers abroad”, said Hayk Aramyan.
According to him the website visitors’ number has increased 5-fold which made the competition even more interesting.
“There are new options in the website. Now you can follow the results of football matches, details concerning the composition of the teams and the match on the whole online”, he said.