18:01 | 30.11.15 | Նորություններ | 5636
Այսօր Ռուսաստանի գիտության եւ մշակույթի երեւանյան կենտրոնում մեկնարկել է «Азбука Интернета» բաց դասերին նվիրված միջոցառումների շարքը, եւ ներկայացվել է հայաստանյան ինտերնետ օգտագործողների համար հատուկ մշակված ձեռնարկը:
««Ռոստելեկոմը» Հայաստանում իրականացնում է մի շարք սոցիալական ուղղվածության ծրագրեր՝ ի նպաստ Ինտերնետ գրագիտության բարձրացման։ Азбука Интернета ձեռնարկն ու իրականացվելիք անվճար դասընթացները առաջին քայլն է դեպի միջին եւ տարեց բնակչության ակտիվ ներգրավմանը ինտերնետի օգտագործման գործընթացին եւ համոզված եմ՝ նախագիծը մեծ արձագանք եւ հետաքրքրություն կառաջացնի հանրության շրջանում»,- ասել է «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Միջոցառման շրջանակում տեղի է ունեցել նաեւ «Շնորհակալություն Ինտերնետին 2015» (www.azbukainterneta.ru) մրցույթի հաղթողների պարգեւատրման արարողությունը։

18:01 | 30.11.15 | Новости | 5688
Сегодня в Российском центре науки и культуры в Ереване стартовал цикл мероприятий, посвященных открытым урокам «Азбука Интернета», а также было представлено специальное пособие, разработанное для армянских интернет-пользователей.
«Ростелеком» проводит в Армении ряд программ социальной направленности, нацеленных на повышение сетевой грамотности. Пособие «Азбука интернета» и запланированные бесплатные занятия – первый шаг к привлечению пользователей среднего и старшего возраста к процессу пользования интернетом. Уверен, проект найдет большой отклик и вызовет интерес среди общественности», - сказал директор ЗАО «GNC Alfa» Айк Фарамазян.
В рамках мероприятия состоялась церемония награждения победителей конкурса «Спасибо интернету 2015» (www.azbukainterneta.ru).