18:01 | 30.11.15 | Նորություններ | 5636
Այսօր Ռուսաստանի գիտության եւ մշակույթի երեւանյան կենտրոնում մեկնարկել է «Азбука Интернета» բաց դասերին նվիրված միջոցառումների շարքը, եւ ներկայացվել է հայաստանյան ինտերնետ օգտագործողների համար հատուկ մշակված ձեռնարկը:
««Ռոստելեկոմը» Հայաստանում իրականացնում է մի շարք սոցիալական ուղղվածության ծրագրեր՝ ի նպաստ Ինտերնետ գրագիտության բարձրացման։ Азбука Интернета ձեռնարկն ու իրականացվելիք անվճար դասընթացները առաջին քայլն է դեպի միջին եւ տարեց բնակչության ակտիվ ներգրավմանը ինտերնետի օգտագործման գործընթացին եւ համոզված եմ՝ նախագիծը մեծ արձագանք եւ հետաքրքրություն կառաջացնի հանրության շրջանում»,- ասել է «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Միջոցառման շրջանակում տեղի է ունեցել նաեւ «Շնորհակալություն Ինտերնետին 2015» (www.azbukainterneta.ru) մրցույթի հաղթողների պարգեւատրման արարողությունը։

A series of events kicked off dedicated to Internet Alphabet open lesson for and a manual was presented for Armenian internet users in The Russian Centre of Science.
''Rostelecom presents a number of social programs in order to boost internet literacy. Internet Alphabet and the upcoming free course is the first step in the direction of involving middle aged and older population in Internet using activities and I'm sure that the project will be well received by public'', said Hayk Faramazyan, General Director of GNC-ALFA CJSC.
''Thanks to Internet 2015'' (www.azbukainterneta.ru) contest award ceremony was also held during the event.