18:00 | 25.12.15 | Նորություններ | 5704
«Ռոստելեկոմը», Ամանորի նախաշեմին, հեռուստատեսային սարքեր եւ ծառայություններ է տրամադրել «Վանաձորի տարեցների տուն» հիմնադրամին, Երեւանի թիվ 1 տուն-ինտերնատին, Նորքի տուն-ինտերնատին։
«Ռոստելեկոմում» նշել են, որ բացի այդ, Աբովյան քաղաքի «Նարեկ» ծերանոցին, Գյումրու տուն-ինտերնատին, «Վանաձորի տարեցների տուն» հիմնադրամին եւ Երեւանի թիվ 1 Տուն-ինտերնատին դյուրակիր համակարգիչներ են տրամադրվել՝ անկողնային հիվանդների եւ տարեցների համար համակարգչի միջոցով հարազատների հետ շփումը հեշտացնելու նպատակով։
««Ռոստելեկոմը» նախատեսում է 2016թ. համագործակցել խնամքի յուրաքանչյուր կենտրոնի հետ՝ համակարգչային գրագիտության բարձրացման «Азбука Интернета» նախագծի շրջանակում, եւ անվճար դասընթացներին ներգրավել նաեւ նշված կառույցների խնամքի տակ գտնվող անձանց»,- ասված է հաղորդագրությունում:

On New Year’s eve, Rostelecom gave TV devices and services to the Vanadzor Old Age Home Foundation, N1 boarding school of Yerevan and Nork boarding school.
Rostelecom noted that apart from it, they provided laptops to Narek old age home, Gyumri boarding school, Vanadzor Old Age Home and N1 boarding school in Yerevan to facilitate communication for the patients and elderly with their families.
''Rostelecom is going to cooperation with any such institution in 2016 to enhance computer literacy within Internet ABC project and involve the elderly people under care in the organizations in the free classes'', the press release notes.