18:00 | 25.12.15 | Նորություններ | 5704
«Ռոստելեկոմը», Ամանորի նախաշեմին, հեռուստատեսային սարքեր եւ ծառայություններ է տրամադրել «Վանաձորի տարեցների տուն» հիմնադրամին, Երեւանի թիվ 1 տուն-ինտերնատին, Նորքի տուն-ինտերնատին։
«Ռոստելեկոմում» նշել են, որ բացի այդ, Աբովյան քաղաքի «Նարեկ» ծերանոցին, Գյումրու տուն-ինտերնատին, «Վանաձորի տարեցների տուն» հիմնադրամին եւ Երեւանի թիվ 1 Տուն-ինտերնատին դյուրակիր համակարգիչներ են տրամադրվել՝ անկողնային հիվանդների եւ տարեցների համար համակարգչի միջոցով հարազատների հետ շփումը հեշտացնելու նպատակով։
««Ռոստելեկոմը» նախատեսում է 2016թ. համագործակցել խնամքի յուրաքանչյուր կենտրոնի հետ՝ համակարգչային գրագիտության բարձրացման «Азбука Интернета» նախագծի շրջանակում, եւ անվճար դասընթացներին ներգրավել նաեւ նշված կառույցների խնամքի տակ գտնվող անձանց»,- ասված է հաղորդագրությունում:

18:00 | 25.12.15 | Новости | 4906
В преддверии Нового года «Ростелеком» предоставил телевизионные устройства и услуги фонду «Дом престарелых Ванадзора», дому-интернату номер 1 Еревана, а также норкскому дому-интернату.
В «Ростелекоме» отметили, что, кроме того, дому престарелых «Нарек» в Абовяне, гюмрийскому дому-интернату, фонду «Ванадзорский дом престарелых» и ереванскому дому-интернату номер 1 были предоставлены переносные компьютеры – чтобы облегчить общение больных с родными.
«Ростелеком» планирует в 2016 году сотрудничать с каждым центром попечения в рамках программы повышения компьютерной грамотности «Азбука Интернета» и провести бесплатные курсы для лиц, находящихся на попечении указанных учреждений», - говорится в сообщении.