12:18 | 10.03.16 | Նորություններ | exclusive 4409
PicsArt-ի համահիմնադիր եւ օպերացիոն տնօրեն Արտավազդ Մեհրաբյանը, մեկնաբանելով Հայաստանի եւ ԱՄՆ-ի միջեւ կրկնակի հարկումը բացառող պայմանագրի կնքման կոչին իրենց միանալը, ասել է, որ «պատասխաններ եւ սպասելիքներ, որպես այդպիսին, այսօր չկան, քանի որ դա ոչ թե մեկ օրվա, այլ շարունակական գործընթաց է»:
Այս մասին նա ասել է նախօրեին Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանում կայացած՝ PicArt-ի ներկայացմանը նվիրված միջոցառման ժամանակ՝ պատասխանելով Itel.am-ի հարցին:
«Մեր քայլն իրականում ավելի շատ ուներ օգնելու նպատակ, որովհետեւ մեր ձայնը համարվում է ավելի լսելի, եւ մենք ցանկանում էինք օգնել: Մենք եւ Shadowmatic-ը մեկն ենք այն բազմաթիվ ձայներից, որոնք միացել են, եւ հնարավոր է ուրիշներն էլ միանան, այլ հայտնի ընկերություններ»,- ասել է Արտավազդ Մեհրաբյանը՝ ընդգծելով, որ կոնկրետ ակնկալիքներ այդ գործընթացի հետ կապված չկան:
Հիշեցնենք, որ PicsArt-ը միացել էր ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամային ուղղված հայկական եւ ամերիկյան ավելի քան 1 տասնյակ ընկերությունների կոչին՝ բանակցությունների միջոցով հասնելու Հայաստանի եւ ԱՄՆ-ի միջեւ կրկնակի հարկումը բացառող պայմանագրի կնքմանը:
Երեկ կոչին է միացել նաեւ Shadowmatic խաղի ստեղծող Triada Studio-ն:
250 մլն ներբեռնում եւ 65 մլն ամսական ակտիվ օգտատեր ունեցող PicsArt-ը, որի համանուն հավելվածը նախատեսված է լուսանկարների խմբագրման համար, տարեվերջին Forbes-ի կողմից ճանաչվել էր Սիլիկոնյան հովտի 2015թ. ամենաթեժ 50 ստարտափներից մեկը (2015 Forbes Hottest Startups)՝ Forbes-ի կողմից գնահատվելով $250 մլն:
Իր հերթին, Google Play-ը PicsArt-ն անվանել էր 2015թ. լավագույն հավելվածներից մեկը:
Անցած տարի PicsArt-ը $25 մլն ներդրում է հավաքագրել Sequoia Capital-ից եւ Insight Venture Partners-ից: Ընկերությունը գրասենյակներ ունի Երեւանում եւ Սան Ֆրանցիսկոյում:

12:18 | 10.03.16 | News | exclusive 4406
PicsArt Chief Operations Officer and Co-Founder Artavazd Mehrabyan, commenting on their joining the urge to reach for treaty eliminating double taxation between the US and Armenia, said: “ there are currently no answers and expectations for that matter: this isn’t a one day issue, it needs to be continuous”.
He told this answering to Itel.am the other day during an event dedicated to PicArt in American University in Armenia.
“Our action was done mainly to support the initiative as our voice is considered to be more heard and we want to help. Our company and Shadowmatic are a part of the companies that joined the urge and it’s possible that other famous organizations will join as well”, said Artavazd Mehrabyan, highlighting that they don’t have any certain expectation from that.
It should be recalled that PicsArt had joined the urge addressed to the President of the U.S. Barak Obama to reach for treaty eliminating double taxation between the US and Armenia.
Yesterday, creator of Shadowmatic game- Triada Studio also joined the urge.
Armenian-American PicsArt company(65 mln active users), that has a same name application designed for photo editing with 250 mln downloads was announced as one of 50 Forbes Hottest Startups of 2015 in Silicon Valley being valued USD 250 by Forbes.