12:22 | 14.03.16 | Նորություններ | 4628
Beeline-ը՝ Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ) հետ համատեղ, հայտարարում է «ՀՀ աշխատաշուկայում երիտասարդների մրցունակության բարձրացում» խորագրով ծրագրի երկրորդ փուլի ավարտի եւ երրորդ փուլի մեկնարկի մասին:
Ծրագիրն իրականացնում է Beeline-ի «Make your mark» գլոբալ ռազմավարության շրջանակում։
Ծրագրի ավարտական փուլում, 20 երիտասարդներ ՀԳՀՄ թրեյնինգների, մենթորինգի եւ խորհրդատվության շնորհիվ մշակել եւ ներկայացրել են իրենց բիզնեսը հիմնադրելու գործարար նախագծերը:
Նախագծերը գտնվում են ոլորտի մասնագետների կողմից գնահատման փուլում, որից հետո անհրաժեշտ փոփոխությունների եւ խորհրդատվության միջոցով դրանք կբարելավվեն, այնուհետ ՀԳՀՄ եւ Հայաստանում Beeline–ի աջակցությամբ այդ բիզնես ծրագրերի հեղինակները կհիմնադրեն իրենց սեփական բիզնեսը:
«Համոզված եմ, որ այս ծրագիրը հնարավորություն է ընձեռում Հայաստանի ողջ տարածքում նպատակասլաց երիտասարդներին ձեռք բերել այնպիսի գիտելիքներ եւ հմտություններ, որոնք, անշուշտ, օգտակար կլինեն իրենց կարիերայի պլանավորման, ինչպես նաեւ բիզնեսի վարման եւ զարգացման գործընթացում։ Իսկ մենք էլ մեր հերթին «Թող քո հետք»-ը գլոբալ սոցիալական ռազմավարության շրջանակում կաջակցենք նրանց գրանցելու իրենց բիզնեսը եւ ստանալու մասնագիտական խորհրդատվություն եւ աջակցություն բիզնեսը վարելու ճանապարհին՝ փոխելով երիտասարդների կյանքը դեպի ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

12:22 | 14.03.16 | Новости | 4930
Beeline и Республиканский союз работодателей Армении (РСРА) объявили о завершении второго этапа программы «Повышение конкурентоспособности молодежи на рынке труда Армении» и начале третьего этапа программы.
Проект реализуется в рамках глобальной стратегии Beeline «Make your mark».
На финальном этапе программы 20 представителей армянской молодежи благодаря тренингам, менторингу и консультациям РСРА разработали и представили бизнес-планы по развитию собственного дела.
В данный момент проекты проходят этап экспертной оценки, затем они будут подправлены в соответствии с предоставленными рекомендациями, после чего при поддержке РСРА и Beeline авторы бизнес-планов смогут создать собственный бизнес.
«Уверен, что эта программа предоставляет возможность целеустремленной молодежи по всей Армении приобретать такие знания и навыки, которые, несомненно, будут полезны при планировании их карьеры, а также при ведении и развитии бизнеса. А мы, в свою очередь, в рамках глобальной стратегии «Оставь свой след» поможем им зарегистрировать свой бизнес и получить профессиональный консалтинг и помощь в ведении бизнеса, тем самым меняя жизнь молодежи к лучшему», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.