«Յուքոմ» եւ «Օրանժ Արմենիա» ընկերությունները մտել են բրենդի փոփոխման փուլ եւ շուտով կմիավորվեն մեկ միասնական «Յուքոմ» բրենդի ներքո:
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը՝ նշելով, որ ապրիլին տեղի կունենա բրենդի փոփոխման փուլը, որին կհաջորդեն նոր առաջարկներ, փաթեթներ եւ ծառայություններ:
Հայկ Եսայանի խոսքով՝ երկու ընկերությունների միավորումը հնարավորություն կընձեռի բարելավել ծառայությունների որակը՝ «Յուքոմ» բրենդի ներքո առաջարկելով արդեն 4 ծառայություն` մոբայլ եւ ֆիքսված կապ, ֆիքսված ինտերնետ եւ հեռուստատեսություն:
«Մեր ընկերությունը փորձել է պահպանել այն ողջ դրականը, ինչն ունի «Օրանժը», եւ «Յուքոմ» ապրանքանիշի ներքո դա փոխանցել մեր բաժանորդներին»,- նշել է Հայկ Եսայանը:
Նա վստահեցրել է, որ փոփոխությունների փուլը «Օրանժ Արմենիա»-ի բաժանորդների համար կանցնի աննկատ, քանի որ առկա ծառայություններում ակնհայտ փոփոխություններ չեն կատարվել:
«Յուքոմ»-ի մարքեթինգի եւ հաղորդակցության հարցերով տնօրեն Տիգրան Սաֆարյանի խոսքով՝ իրենց որդեգրած քաղաքականության շնորհիվ ոչ միայն կպահպանվի, այլեւ կբարելավվի «Օրանժ Արմենիա»-ի ողջ ենթակառուցվածքը, որի առաջին քայլը ՀՀ ողջ տարածքում գերժամանակիակից LTE ռադիոհասանելիության ցանցի նեդրումն է:
Ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Արամ Բարսեղյանն իր հերթին նշել է, որ «Յուքոմ»-ը շուտով կունենա նորովի ներկայացված շուրջ 80 սպասարկման սրահ, որոնցում հնարավոր կլինի օգտվել ինչպես «Յուքոմ»-ի, այնպես էլ «Օրանժ»-ի տրամադրած ծառայություններից:
Բանախոսները նշել են, որ «Յուքոմ»-ն այս տարի կիրականացնի տարիներ շարունակ «Օրանժ հիմնադրամ»-ի կողմից իրականացվող «Լույս հայի աչքերին» նախագիծը: Այս եւ մի շարք այլ նախագծեր կիրականացվեն «Յուքոմ հիմնադրամ»-ի կողմից:
Անդրադառնալով «Օրանժ» ընկերության աշխատակիցների ճակատագրին՝ «Յուքոմ»-ի ներկայացուցիչները նշել են, որ կրճատումներ չեն սպասվում, ավելին, ընկերությունը փնտրում է որակյալ մասնագետներ՝ նոր աշխատատեղեր ստեղծելու նպատակով:

10:24 | 21.03.16 | News | 9482
Ucom and Orange Armenia entered the phase of brand change and will soon integrate under single Ucom brand.
Ucom CEO Hayk Yesayan made this announcement at the meeting with journalists today, noting that the brand change phase will took place in April, followed by new offers, packages and services.
According to Hayk Yesayan, the integration of two companies will allow to improve the quality of services, offering now 4 services under Ucom brand: mobile and fixed connection, fixed internet and television.
“Our company tried to keep all the quality that Orange has and provide it to our subscribers under Ucom trade mark,” observed Hayk Yesayan.
He assured that the brand change phase will go unnoticed for Orange Armenia subscribers, as no major changes were made in current services.
According to Marketing Director of Ucom Tigran Safaryan, whole infrastructure of Orange Armenia will be kept and also improved owing to the policy they adopted, which will make its first step by installing ultra-modern LTE radio access network on the entire territory of Armenia.
Commercial Director Aram Barseghyan noted in his turn that Ucom will soon have around 80 service centers presented afresh, where you can use both Ucom and Orange services.
The speakers noticed that Ucom will implement Bringing Sight to Armenian Eyes project that’s been realized by Orange Foundation for years. This and a number of other projects will be implemented by Ucom Foundation.
In regard to the fate of Orange employees, representatives of Ucom remarked that they don’t anticipate staff reduction; moreover, the company intends to open new jobs and is looking for competent specialists.