13:28 | 29.03.16 | Նորություններ | 4433
Բրիտանական խորհուրդը, Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունը եւ Beeline–ն ամփոփել են Բրիտանական ֆիլմերի 14-րդ փառատոնը` ներկայացնելով փառատոնի արդյունքները:
Փառատոնն անցկացվել է փետրվարին եւ մարտին մայրաքաղաքում ու երեք մարզում, մասնակցել է ավելի քան 25 հազ. մարդ: Այս տարի փառատոնի շրջանակում ցուցադրվել է 7 ֆիլմ:
«Մենք ուրախ ենք, որ մեր համագործակցությունը Բրիտանական խորհրդի եւ Երեւանում Բրիտանական դեսպանատան հետ հնարավորություն է ընձեռում երիտասարդներին ծանոթանալ բրիտանական կինոգործիչների աշխատանքների հետ։ Հատկանշական է, որ Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնը դարձել է սպասված իրադարձություն մեր մշակութային կյանքում, տարեցտարի ընդլայնվում է ֆիլմերի ցուցադրման աշխարհագրությունը՝ ընդգրկելով նոր շրջաններ, իսկ Beeline–ն իր հերթին դարձնում է մասնակիցների կյանքն էլ ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի փակման արարողության ժամանակ ամփոփվել են նաեւ Լավագույն գրախոսականի եւ BestofBritish Selfie մրցույթի արդյունքները, հաղթողներին տրամադրվել են մրցանակներ:

13:28 | 29.03.16 | Новости | 4739
Британский Совет, посольство Великобритании в Ереване и Beeline подвели итоги 14-го фестиваля британских фильмов.
Фестиваль проходил в феврале и марте в столице и трех регионах Армении. В нем приняли участие более 25 тыс. человек. В этом году в рамках фестиваля были показаны 7 фильмов.
«Мы рады, что наше сотрудничество с Британским Советом и посольством Великобритании в Ереване дат молодежи возможность знакомиться с работами британских кинематографистов. Характерно, что фестиваль британских фильмов стал ожидаемым событием в нашей культурной жизни. Из года в год расширяется география показов, включая все новые регионы. А Beeline в свою очередь меняет жизни участников к лучшему», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
На церемонии закрытия Фестиваля британских фильмов были подведены также итоги конкурсов на лучшую рецензию и BestofBritish Selfie, победителям конкурсов были вручены призы.