13:01 | 27.05.16 | Նորություններ | exclusive 4444
InnMind հարթակը՝ Innovare շվեյցարական ինովացիոն պլատֆորմի հետ համատեղ սկսել է Growth Hacking Innovations օնլայն մրցույթը, որի նպատակն է գտնել տեխնոլոգիական ստարտափների լավագույն բիզնես մոդելները:
Մրցույթի եզրափակիչ անցածները հնարավորություն կստանան ընդգրկվել ներդրումային ռաունդում եւ ստանալ աջակցություն՝ զարգացնելու իրենց ստարտափը:
Innovare-ի հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Եկատերինա Վորոնովան Itel.am-ին տեղեկացրել է, որ մրցույթին կարող են մասնակցել ստարտափներ ամբողջ աշխարհից, այդ թվում՝ Հայաստանից:
Մրցույթը բաղկացած է լինելու 2 մասից՝
1. Բիզնես մոդելների դիզայնի օնլայն մրցույթ, որը կկայանա մայիսի 25-ից հունիսի 15-ը:
2. Եզրափակիչ՝ օնլայն փիչինգ, որի շրջանակում առաջին փուլի հաղթողները 10 րոպե կունենան իրենց բիզնես մոդելները ժյուրիին օնլայն ներկայացնելու համար (հունիսի 23-հուլիսի 10):
Հաղթողների անունները կհայտարարվեն հուլիսի 15-ին: Վերջիններս իրենց ստարտափների ներկայացման հնարավորություն կստանան:
«Գաղափարը եւ տեխնոլոգիան ստարտափի հաջողության կարեւոր բաղադրիչներն են: Սակայն առանց համապատասխան բիզնես մոդելի եւ պլանի՝ նախագիծը կարող է հավերժ մնալ ուղղակի նախագիծ: Մենք փնտրում ենք ստարտափների, որոնք հասկանում են, թե ինչ է բիզնես մոդելը եւ գիտեն, թե ինչպես այն ներկայացնել՝ օգտագործելով տարբեր գործիքներ»,- նշել է Եկատերինա Վորոնովան:

13:01 | 27.05.16 | News | exclusive 4655
InnMind platform and Innovare Swiss innovation platform jointly launched an online competition “Growth Hacking Innovations” searching for the best business models of high-tech startups.
Finalists of the competition have the opportunity to enter investment round with one of investors from the panel and receive comprehensive support for their startup.
Innovare Communications and PR Manager Ekaterina Voronova informed Itel.am that the competition is available for startups from all over the world, including Armenia.
The competition will be divided into two parts:
1.   Online competition of the business models design on 25 May – 15 June 2016.
2.   Final: online pitch competition, where the winners of step 1 will present their business models in up to 10-min online pitch (23 June – 10 July 2016).
The winners will be announced on 15 July 2016. They will receive an opportunity to present their startups to investors.
”Idea and technology are important components of the startup’s success. However, without solid Business Model and realization plan the project can forever remain a project. We are looking for startups understanding what business model means and knowing how to present it using different tools,” noted Ekaterina Voronova.