11:48 | 23.07.16 | Նորություններ | 7629
«Հայաստանի պատանեկան նվաճումների» ամենամյա ամառային ճամբարում մարզերի ավելի քան 150 աշակերտ մասնակցել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի առաջադրած «Բիզնես-առաջադրանք» մրցույթին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» կազմակերպության համատեղ նախաձեռնության նպատակը բիզնեսի եւ կրթության միջեւ երկխոսություն ստեղծելն ու դրանով ավագ դպրոցում սովորող աշակերտների շրջանում ձեռնարկատիրական հմտությունների եւ նորարարական մտածելակերպի զարգացումը խթանելն է:
Ճամբարականներին ներկայացվել էր հետեւյալ բիզնես-առաջադրանքը. հավելյալ ծառայություններ առաջարկել Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորի «Viva» սակագնային պլանների համար: Ուսումնասիրելով «Viva» սակագնային պլանները՝ ճամբարականները փորձել են գոյություն ունեցող ցանկը համալրել բաժանորդների համար առավել գրավիչ նոր ծառայություններով:
Ավագ դպրոցի աշակերտները սահմանված ժամանակահատվածում պետք է առաջարկեին լուծումներ եւ դրանք ներկայացնեին գնահատող հանձնաժողովին, որի կազմում էին «Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» կազմակերպության գործադիր տնօրեն Արմինե Հովհաննիսյանը եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Բիզնես-կառավարումը մի շղթա է, որտեղ բիզնես նպատակներից բացի՝ անչափ կարեւոր է սպառողին հարմարավետ, ճկուն, գրավիչ արդյունք ներկայացնելը: Ընդ որում՝ այնպես, որ դրա հիմքում լինի եւ՛ կազմակերպության որդեգրած արժեհամակարգը, եւ՛ մրցակցային լինելու պարտադիր պայմանը, եւ՛ պատասխանատու մոտեցումը, եւ՛ երկրի տնտեսության զարգացմանը նպաստելու ռազմավարությունը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը «Բիզնես-առաջադրանք» մրցույթի հաղթողներին նվիրել է Alcatel Pixi 4 սմարթֆոններ:

11:48 | 23.07.16 | Новости | 7694
Более 150 учеников из марзов Армении приняли участие в конкурсе «Бизнес-задание» компании ВиваСелл-МТС в ходе ежегодного летнего лагеря «Юношеские достижения Армении».
Цель совместной инициативы ВиваСелл-МТС и организации «Юношеские достижения Армении» - установить диалог между бизнесом и образованием и поощрить развитие предпринимательских навыков и новаторского мышления среди учащихся старших школ.
Участникам лагеря было предложено следующее бизнес-задание: предложить дополнительные услуги для тарифного плана «Viva» ведущего телекоммуникационного оператора Армении. Изучив тарифный план «Viva», участники лагеря попытались дополнить существующий список новыми привлекательными для абонентов услугами.
Ученики старших школ за установленное время должны были предложить решения и представить их комиссии, в состав которой вошли исполнительный директор организации «Юношески достижения Армении» Армине Ованнисян и гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
«Бизнес-управление – это цепочка, в которой помимо бизнес-целей бесконечно важно представить удобный, гибкий и привлекательный для клиентов результат. Причем так, чтобы в его основе лежала система ценностей организации. Обязательные условия –конкурентоспособость, ответственный подход и стратегия содействия развитию экономики страны», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.