Արտաշես Քալանթարյանը
Այս մասին Itel.am-ին տեղեկացրել է «Դոմ-Դենիել» ընկերության տնօրեն Արտաշես Քալանթարյանը՝ ՀՀ ԿԲ Դիլիջանի ուսումնա-հետազոտական կենտրոնում հոկտեմբերի 28-29-ին կայացած FinTech ձեւաչափի առաջին Fintegration հաքաթոնի շրջանակում:
Արտաշես Քալանթարյանը նշել է, որ նոր հիմնադրամն էապես կտարբերվի աշխարհում արդեն գործող հիմնադրամներից:
«Այն կլինի աքսելերացիոն ծրագրի եւ վենչուրային ֆոնդի խառնուրդ, որի նպատակն է լինելու գտնել խելացի երիտասարդների եւ ապացուցել նրանց, որ անկախ աշխարհագրական դիրքից` լավ գաղափար ունենալու դեպքում ամեն ինչ հնարավոր է, եւ որ այդ գաղափարներն իրագործելու հարցում մենք նրանց կօգնենք»,- ասել է Արտաշես Քալանթարյանը:

14:34 | 31.10.16 | Новости | 14441
Об этом Itel.am сообщил директор компании «Дом-Дениел» Арташес Калантарян в ходе Fintegration - первого хакатона в формате FinTech, который состоялся 28-29 октября в учебно-исследовательском центре ЦБ Армении в Дилижане.
Арташес Калантарян отметил, что новый фонд будет значительно отличаться от уже действующих по всему миру подобных фондов.
«Это будет соединение акселерационной программы и венчурного фонда. Он будет заниматься поиском талантливых людей и докажет им, что, независимо от географического положения, благодаря хорошим идеям, возможно все. И мы поможем им с реализацией этих идей», - сказал Арташес Калантарян.