16:37 | 18.01.17 | Նորություններ | 19803
Ucom ընկերության եւ Գյումրիի Վարդան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի ղեկավարներն այսօր համագործակցության հուշագիր ստորագրեցին:
Համագործակցության հուշագրի շրջանակում կողմերը պայմանավորվել են, որ մարզում միակ պետական դրամատիկական թատրոնի 4 առանձին բաժանորդագրերի մեջ ներառված երեք ներկայացումներից մեկի գումարը կվճարի Ucom ընկերությունը:
Իր 151-րդ թատերական տարվա սկիզբն ազդարարած թատրոնի բաժանորդագրերում այսուհետ կներառվեն նաեւ պրեմիերաները, ինչը նախկինում չի կիրառվել:
«Ucom ընկերության օժանդակության շնորհիվ թատրոնը ոչ միայն կօգտվի մեր ընկերության կողմից առաջարկվող ինտերնետային եւ հեռախոսային կապից, այլեւ իր՝ տարեկան 30-35 հազար կազմող հանդիսատեսի շարքում կկարողանա ընդգրկել նաեւ սոցիալապես խոցելի խմբերին»,- ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
«Այս համագործակցությունը իրապես կարեւոր է մեզ համար, քանզի Ucom ընկերության ներկայությունը թատրոնում հնարավորություն կտա էապես ավելացնել հանդիսատեսի թվաքանակը: Թատրոնի կարեւորագույն խնդիրներից է գտնել ճանապարհներ սոցիալական խոցելի խավին մասնակիցը դարձնել մշակութային իրադարձություններին: Գյումրու դրամատիկականի եւ Ucom-ի կանաչ ճանապարհի մեկնարկը տրված է, եւ վստահ ենք, որ դեռ երկար ճանապարհ կանցնենք միասին»,- ասել է Գյումրիի Վարդան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի տնօրեն Տիգրան Վիրաբյանը:

16:37 | 18.01.17 | News | 20117
The heads of Ucom and Gyumri State Drama Theatre after Vardan Achemyan have signed a Memorandum of Cooperation today.
Within the frames of the Memorandum, the parties have agreed that the amount of one out of the three performances included in 4 separate subscriptions of the only state drama theatre in the region shall be covered by Ucom. Moreover, the subscriptions of the theatre which has now heralded the commencement of its 151st theatrical year will also include the premieres, which has not previously been applied.
“Thanks to the support of Ucom the theater will not only benefit from the internet and telephony services, offered by our company, but also will be able to include the representatives of socially vulnerable groups among its viewers, the number of which varies from 30 to 35 thousand annually”, said Hayk Yesayan, the director general at Ucom.
“This cooperation is really important for us, as the presence of Ucom in the theatre will enable us to significantly increase the number of spectators. One of the most important issues the theatre faces is finding ways to make vulnerable groups a part of the cultural events. The commencement of the green road for Gyumri Drama Theatre and Ucom is announced, and we are convinced that we’ll go a long way together”, noted Tigran Virabyan, the director at Gyumri State Drama Theatre after Vardan Achemyan.