16:37 | 18.01.17 | Նորություններ | 19803
Ucom ընկերության եւ Գյումրիի Վարդան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի ղեկավարներն այսօր համագործակցության հուշագիր ստորագրեցին:
Համագործակցության հուշագրի շրջանակում կողմերը պայմանավորվել են, որ մարզում միակ պետական դրամատիկական թատրոնի 4 առանձին բաժանորդագրերի մեջ ներառված երեք ներկայացումներից մեկի գումարը կվճարի Ucom ընկերությունը:
Իր 151-րդ թատերական տարվա սկիզբն ազդարարած թատրոնի բաժանորդագրերում այսուհետ կներառվեն նաեւ պրեմիերաները, ինչը նախկինում չի կիրառվել:
«Ucom ընկերության օժանդակության շնորհիվ թատրոնը ոչ միայն կօգտվի մեր ընկերության կողմից առաջարկվող ինտերնետային եւ հեռախոսային կապից, այլեւ իր՝ տարեկան 30-35 հազար կազմող հանդիսատեսի շարքում կկարողանա ընդգրկել նաեւ սոցիալապես խոցելի խմբերին»,- ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
«Այս համագործակցությունը իրապես կարեւոր է մեզ համար, քանզի Ucom ընկերության ներկայությունը թատրոնում հնարավորություն կտա էապես ավելացնել հանդիսատեսի թվաքանակը: Թատրոնի կարեւորագույն խնդիրներից է գտնել ճանապարհներ սոցիալական խոցելի խավին մասնակիցը դարձնել մշակութային իրադարձություններին: Գյումրու դրամատիկականի եւ Ucom-ի կանաչ ճանապարհի մեկնարկը տրված է, եւ վստահ ենք, որ դեռ երկար ճանապարհ կանցնենք միասին»,- ասել է Գյումրիի Վարդան Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի տնօրեն Տիգրան Վիրաբյանը:

16:37 | 18.01.17 | Новости | 19712
Руководители компании Ucom и Гюмрийского государственного драматического театра имени Вардана Ачемяна сегодня подписали меморандум о сотрудничестве.
В рамках меморандума стороны договорились о том, что компания Ucom выплатит цену одного из трех спектаклей, включенных в 4 отдельных абонемента единственного государственного драматического театра области. Кроме того, абонементы театра, объявившего о начале своего уже 151-ого театрального года, отныне будут включать и премьерные спектакли, что ранее было недоступно.
«Благодаря поддержке компании Ucom театр не только воспользуется предоставляемыми нами интернетом и телефонной связью, но и сможет привлечь к числу своих зрителей, ежегодное число которых варьирует от 30 до 35 тысяч, представителей социально уязвимых групп», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
«Это сотрудничество для нас действительно важно, поскольку присутствие компании Ucom в театре позволит существенно пополнить ряды зрителей. Одной из важнейших задач театра является обнаружение способов привлечения социально уязвимых групп к участию в культурных мероприятиях. Начало зеленого пути Гюмрийского драмтеатра и Ucom уже положено, и мы уверены, что вместе пройдем достаточно продолжительный путь», - отметил директор Гюмрийского государственного драматического театра имени Вардана Ачемяна Тигран Вирабян.