17:02 | 20.02.17 | Նորություններ | 15241
ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանն այսօր այցելել է «ԱրմենՏել» ընկերություն, որտեղ նրան ընդունել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Վերջինս նշել է, որ OTT (over-the-top) ծառայությունների հավելվածները (Skype, Viber) նվազեցրել են Beeline-ի ձայնային ծառայություններից օգտվողների թիվը: Որպես հակաքայլ շուկայի մարտահրավերներին` ընկերությունը վերափոխում է իր ռազմավարությունն ու բիզնես-մոդելը՝ ավանդական ծառայություններից անցում կատարելով թվային ծառայություններ:
Անդրադառնալով ռոումինգի սակագնին՝ Անդրեյ Պյատախինն ասել է, որ Beeline-ը վերանայել է սակագները: Նա ընդգծել է, որ ներկայում ընկերությունը Հայաստանում ամենամատչելի ռոումինգ ծառայությունն է մատուցում գրեթե բոլոր ուղղություններով:
Վահան Մարտիրոսյանը հավաստիացրել է, որ նախարարությունը պատրաստակամ է աջակցելու շուկայում գործող բոլոր օպերատորներին` բարելավելու հեռահաղորդակցական ծառայությունների որակը:

17:02 | 20.02.17 | Новости | 15518
Министр транспорта, связи и информационных технологий Ваан Мартиросян посетил сегодня компанию «АрменТел», где встретился с гендиректором Beeline в Армении Андреем Пятахиным.
Глава компании отметил, что приложения OTT (over-the-top), такие как Skype и Viber, сократили использование голосовых услуг Beeline. В качестве ответа на вызовы рынка, компания меняет свою стратегию и бизнес-модель, переходя с традиционных услуг на цифровые.
Говоря о тарифах на роуминг, Андрей Пятахин отметил, что в Beeline их уже пересмотрели. Он подчеркнул, что в настоящее время компания предоставляет наиболее доступные в Армении услуги роуминга почти по всем направлениям.
Ваан Мартиросян заверил, что министерство готово оказать поддержку всем операторам, действующим на рынке.