13:16 | 10.03.17 | Նորություններ | 15950
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ սահմանամերձ Մոսեսգեղ համայնքի մանկապարտեզում առաջին անգամ գործարկվել է արեւային ջրատաքացուցիչ համակարգ:
Համակարգը գործարկվել է Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի (FPWC) հետ համատեղ իրականացվող «Այլընտրանքային էներգիա» նախագծի շրջանակում:
«Արեւային ջրատաքացուցիչների գործարկումը շահավետ է մի քանի տեսանկյունից: Նախ՝ սա մի լուծում է, որը կիրառելի է բնակլիմայական տարբեր պայմաններ ունեցող մարզերում: Երկրորդ՝ ջրատաքացուցիչները նպաստում են համայնքների ծախսերի կրճատմանը: Արդյունքում շահում են բնությունը, սահմանամերձ համայնքն ու քաղաքացին: Պետք է նշեմ, որ մեր ծրագրերի հիմքում կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությունն է. ռազմավարություն, որը որդեգրել ենք դեռ 11 տարի առաջ՝ վստահ լինելով, որ ժամանակի ընթացքում մեր օրինակին հետեւելու են նաեւ այլ կազմակերպություններ: Այսօր արդեն տեսնում ենք, որ այս ռազմավարությունը հոգեհարազատ է դարձել շատերին, ինչն անչափ ուրախալի է»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

13:16 | 10.03.17 | Новости | 15876
При поддержке ВиваСелл-МТС в детском саду приграничной общины Мосесгех впервые установлена система солнечного водонагрева.
Система запушена в рамках проекта «Альтернативная энергия», которую компания осуществляет в сотрудничестве с Фондом охраны дикой природы и культурных ценностей (FPWC).
«Установка солнечных водонагревателей выгодна с нескольких точек зрения. Во-первых, это решение можно применить в марзах с разными природно-климатическими условиями. Во-вторых, водонагреватели способствуют сокращению расходов общин. В результате выигрывает природа, приграничные общины и граждане. Нужно отметить, что в основе наших программ лежит корпоративная социальная ответственность – стратегия, которой мы придерживаемся уже 11 лет, будучи уверенными, что с течением времени нашему примеру последуют и другие организации. Сегодня мы уже видим, что подобная стратегия стала близкой для многих, что бесконечно нас радует», - сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.