16:30 | 22.06.17 | Նորություններ | 24446
Երեւանի «Քվանտ» վարժարանի եւ Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի ավագ դպրոցի սաներն այցելել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխամասային գրասենյակ:
Ընկերության մասնագետները վարպետության դասընթաց են վարել ՏՀՏ փորձարարական ուսումնական ծրագրով սովորողների համար:
Ինտերակտիվ շփման միջոցով աշակերտներն ամրապնդել են նախորդ կիսամյակի ընթացքում «Հեռահաղորդակցության հիմունքներ» առարկայից ձեռք բերած տեսական գիտելիքները:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մասնագետները համանման դասընթաց են կազմակերպել նաեւ մարզերում:
«Աշխարհում ներկայանալի տեղ զբաղեցնելու իրատեսական եւ կայուն միջոցը գիտելիքն է: Երբ այդ գիտելիքը հարստանում է նաեւ տարիների փորձով, դառնում է կապիտալ: Հայաստանի հեռահաղորդակցության ոլորտում առաջատարի դիրքերը պահպանող ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ունի հսկայական կապիտալ՝ տարիների փորձ, որի հիմքում անընդհատ կատարելագործվող մասնագետների գիտելիքն է: Որպես պատասխանատու ընկերություն, մենք ձգտում ենք չսահմանափակվել առաջատարի դիրքերը պահպանելով: Ձգտում ենք օգտակար լինել զարգացման ներուժ ունեցող երիտասարդությանը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:30 | 22.06.17 | Новости | 24737
Ученики ереванской гимназии «Квант» и старшей школы Национального политехнического университета Армении посетили главный офис ВиваСелл-МТС.
Специалисты компании провели мастер-класс для обучающихся по экспериментальной учебной программе ИТ.
Посредством интерактивного общения ученики закрепили теоретические знания, полученные во время прошлого семестра по предмету «Основы телекоммуникаций».
Специалисты ВиваСелл-МТС организовали подобный курс также в регионах страны.
«Знание – это реалистичный и стабильный способ занять представительное место в мире. Когда это знание обогащается также и многолетним опытом, это превращается в капитал.
Сохраняющая лидирующие позиции в сфере телекоммуникаций Армении ВиваСелл-МТС имеет огромный капитал – многолетний опыт, в основе которого лежит знание постоянно совершенствующихся специалистов. Как ответственная компания, мы стремимся не ограничиваться сохранением лидирующих позиций. Стремимся быть полезным для молодежи, имеющей потенциал для развития»,- отметил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.