12:52 | 28.06.17 | Նորություններ | 34765
Հայաստանում Beeline-ը՝ «Սիվիլ Արտ» մշակութային հասարակական կազմակերպության հետ համատեղ, հայտարարում է «Հուսո առագաստ 2017» հեղինակային երգի միջազգային փառատոնի անցկացման մասին:
Փառատոնը տեղի կունենա հուլիսի 14-16-ը Գեղարքունիքի մարզում՝ Շորժա գյուղին հարակից «Վիշապ» լողափում:
«Արդեն երկրորդ տարին է, ինչ Beeline-ը մեծ սիրով աջակցում է այս փառատոնի ացնկացմանը, որը ոչ միայն նպաստում է հեղինակային երգի տարածմանը, այլ նաեւ տոն է պարգեւում հեղինակային երգի սիրահարներին։ «Հուսո առագաստը», որն այս տարի դուրս է եկել Հայաստանի սահմաններից, թույլ է տալիս հայտնաբերել տաղանդավոր սկսնակ հեղինակ-կատարողների, խթանել նրանց ստեղծագործական գործունեությունը եւ նոր հեռանկարներ բացել նրանց առջեւ։ Բացի այդ, այն առանձնահատուկ մշակութային միջավայր է ստեղծում երկրում եւ օգնում է կյանքը փոխել դեպի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Փառատոնին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչեւ հուլիսի 7-ը լրացնել առցանց հայտը եւ bardfest2017armenia@gmail.com հասցեին ուղարկել հեղինակային մեկ երգ (mp3 ձեւաչափով), դրա տեքստը եւ մեկ լուսանկար։ Պարտադիր է, որ հայտատուն ներկայացնի իր հեղինակային երգը եւ անձամբ հանդես գա կիթառի կատարմամբ։

Beeline Armenia in cooperation with Civil Art sociocultural organization announced the launch of Sail of Hope 2017 International Song Festival.
The festival will take place on July 14-16, Vishap beach, Shorja, Gegharkunik.
“Beeline is happy to support the festival for the second year now, as this excellent event for amateurs of songwriting allows spreading the discipline throughout the world. Becoming an international festival from this year on, Sail of Hope helps us discover new talents in the sphere, boost their creative activity and open new horizons for them. Besides, it creates a unique environment in the country, which changes our lives for the better,” Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin remarked.
To participate in the festival applicants need to send filled online application form with your photo to bardfest2017armenia@gmail.com until July 7. The message should also contain one song (mp3 format) authored by the applicant with the text. Introduction of the song and guitar performance by the applicant is required.