13:05 | 19.07.17 | Նորություններ | 30609
Beeline-ի աջակցությամբ «Հայկական Փի Ար ասոցիացիա» գիտատեղեկատվական հասարակական կազմակերպությունը հուլիսի 18-ին հայտարարել է Հայկական PR մրցանակաբաշխության հաղթողներին:
«Beeline-ը կարեւորում է ինչպես հանրային կապերի, այնպես էլ հանրային կապերի մասնագետների դերը երկրի զարգացման գործընթացում։ Հրապարակային եւ թափանցիկ գործելաոճի շնորհիվ թե՛ մասնավոր, թե՛ պետական կառույցը կարող է վստահություն ձեռք բերել, հաղորդակցական ուղիների կառավարում ապահովել, հասարակության կողմից տրված ազդակները վերլուծել եւ ձեւավորել համապատասխան միջավայր: Յուրաքանչյուր կառույցի համար կարեւոր է իր հեղինակությունը, եւ գրագետ PR-ի պարագայում հաջողությունն ապահովված է»,- իր ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Հայկական PR մրցանակաբաշխության հաղթողներն են`Տարվա մամուլի քարտուղար՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայան, Տարվա PR իրադարձություն՝ Հռոմի պապի այցը Հայաստան, Տարվա իմիջային PR՝ ՀՀ անկախության 25-ամյակին նվիրված զորահանդես, Տարվա հրապարակային գործիչ՝ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյան, Տարվա քաղաքական գործիչ՝ ԱԺ «Ելք» դաշինքի խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյան, Տարվա պետական կառույց՝ ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարություն, Հայկական բրենդ՝ Երեւանի կոնյակի գործարանի «Արարատ» ապրանքանիշ, Տարվա նորարարական PR՝ «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիանների կենտրոն, Տարվա Հայաստանի բարեկամ՝ ԳԴՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մաթիաս Քիսլեր եւ այլն:
Հայկական PR մրցանակաբաշխության հատուկ մրցանակի են արժանացել Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը՝ հանրային կապերի արժեւորման եւ գրագետ հաղորդակցման տեխնոլոգիանների կիրառման համար եւ Արցախի վարչապետի մամուլի քարտուղար Արտակ Բեգլարյանը՝ հրապարակային եւ գրագետ աշխատանքի համար:

Armenian PR Association scientific-informational NGO announced the winners of the second Armenian PR Award on July 18.
“Beeline attaches importance to public relations and to the role that PR experts play in development of the country. Both private and state agencies can gain trust, manage communication ways, analyze signals from the public and form corresponding environment through a public and transparent working style. Every company cares about its reputation and competent PR guarantees success,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
Winners of Armenian PR Award of 2017 are as follows: Spokesperson of the year – Armenian MFA Spokesperson Tigran Balayan, PR event of the year – Pope Francis’s visit to Armenia, Image PR of the year – the military parade on the occasion of the 25th anniversary of Armenia’s independence, Public person of the year – Armenian Prime Minister Karen Karapetyan, Political figure of the year – head of Yelk alliance Nikol Pashinyan, State agency of the year – Armenian Ministry of Emergency, Armenian brand – ‘Ararat’ blends by Yerevan Brandy Company, PR initiative of the year – TUMO Center for Creative Technologies, Friend of Armenia of the year – Ambassador of Germany to Armenia Matthias Kiesler, etc.
The special prizes went to Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin for appreciating public relations and applying competent communication technologies and to Spokesperson for Artsakh Prime Minister Artak Beglaryan for competent public work.