12:05 | 23.10.17 | Նորություններ | 25234
Հայկական ակնաբուժության նախագծի (ՀԱՆ) եւ «Ucom» Հիմնադրամի համագործակցությամբ արդեն երկրորդ տարին է, ինչ հանրապետության բոլոր մարզերի բնակիչներն ակնաբուժական անվճար ծառայություններ են ստանում:
Այժմ ծրագիրն ընթանում է Շիրակի մարզում: Արթիկում կայանած Աչքի շարժական հիվանդանոցում շարունակվում են խորացված հետազոտությունները, լազերային միջամտությունները, վիրահատությունները, իսկ մարզի դպրոցներում՝ ակնային զննումները եւ աչքի խնամքի վերաբերյալ հանրային կրթության դասերը:
«Տարիներ շարունակ Հայաստանի տարբեր մարզերում այս ծրագիրն իրականացնելու ընթացքում մշտապես ոգեշնչվել ենք հազարավոր մարդկանց շնորհակալական խոսքերից: Ucom-ը որպես ծրագրի աջակից խիստ կարեւորում է այն, որ սոցիալապես խոցելի անձինք հնարավորություն ունեն անվճար օգտվելու ակնաբուժական ժամանակակից ծառայություններից եւ արդյունքում՝ վերականգնելու իրենց աչքի լույսը»,- ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Գյումրի այցելությամբ ավարտվել է նաեւ Տեսողության համաշխարհային օրվան նվիրված միջոցառումների շաբաթյակը: Վերջինի ընթացքում հանրապետության մի շարք դպրոցներում բաժանվել է «Ucom» Հիմնադրամի հետ իրականացվող ծրագրի շրջանակում ՀԱՆ-ի հեղինակած «Տեսունիկի տեսողության խաղը» մանկական գիրքը:

12:05 | 23.10.17 | Новости | 25226
При сотрудничестве Армянского офтальмологического проекта (АОП) и фонда «Ucom» уже второй год жители всех марзов республики пользуются бесплатными офтальмологическими услугами.
На данный момент программа проводится в Ширакском марзе. В находящейся в Артике Мобильной офтальмологической больнице продолжаются углубленные обследования, лазерные процедуры и операции, а в школах марза – офтальмологические обследования и общественные лекции по уходу за глазами.
«За эти годы в ходе реализации программы в различных марзах Армении нас всегда вдохновляли слова благодарности тысячи людей. Будучи спонсором программы, для компании Ucom крайне важно, чтобы социально уязвимые лица пользовались современными бесплатными офтальмологическими услугами и восстановили свое зрение»,- отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Посещением Гюмри завершилась также неделя, посвященная мероприятиям в честь Всемирного дня зрения. В рамках последней в ряде школ республики была роздана детская книга «Игра зрения Тесуника», изданная АОП в рамках совместной программы с фондом «Ucom».