12:05 | 23.10.17 | Նորություններ | 25234
Հայկական ակնաբուժության նախագծի (ՀԱՆ) եւ «Ucom» Հիմնադրամի համագործակցությամբ արդեն երկրորդ տարին է, ինչ հանրապետության բոլոր մարզերի բնակիչներն ակնաբուժական անվճար ծառայություններ են ստանում:
Այժմ ծրագիրն ընթանում է Շիրակի մարզում: Արթիկում կայանած Աչքի շարժական հիվանդանոցում շարունակվում են խորացված հետազոտությունները, լազերային միջամտությունները, վիրահատությունները, իսկ մարզի դպրոցներում՝ ակնային զննումները եւ աչքի խնամքի վերաբերյալ հանրային կրթության դասերը:
«Տարիներ շարունակ Հայաստանի տարբեր մարզերում այս ծրագիրն իրականացնելու ընթացքում մշտապես ոգեշնչվել ենք հազարավոր մարդկանց շնորհակալական խոսքերից: Ucom-ը որպես ծրագրի աջակից խիստ կարեւորում է այն, որ սոցիալապես խոցելի անձինք հնարավորություն ունեն անվճար օգտվելու ակնաբուժական ժամանակակից ծառայություններից եւ արդյունքում՝ վերականգնելու իրենց աչքի լույսը»,- ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Գյումրի այցելությամբ ավարտվել է նաեւ Տեսողության համաշխարհային օրվան նվիրված միջոցառումների շաբաթյակը: Վերջինի ընթացքում հանրապետության մի շարք դպրոցներում բաժանվել է «Ucom» Հիմնադրամի հետ իրականացվող ծրագրի շրջանակում ՀԱՆ-ի հեղինակած «Տեսունիկի տեսողության խաղը» մանկական գիրքը:

12:05 | 23.10.17 | News | 24857
Armenian EyeCare Project and Ucom Foundation have cooperated for two years now, providing free of charge quality ophthalmological service to residents of regions throughout Armenia.
Currently the program is implemented in Shirak region. The mobile eye hospital in Artik continues conducting eye screening, research, laser procedures and surgeries, while regional schools are still provided with eye check-ups and public educational classes on eye care.
“We have been motivated with the words of gratitude from thousands of people who benefited from our program during the past years. As the supporter of the program, Ucom attaches special importance to providing free modern ophthalmological services to vulnerable groups and giving them the opportunity of eye sight improvement,” Ucom Director General Hayk Yesayan said.
The visit to Gyumri concluded the week of events, dedicated to World Sight Day. Recently a number of schools received “Tesunik’s sight game” books for children, published by Armenian EyeCare Project within the frames of the joint program with Ucom Foundation.