13:32 | 27.10.17 | Նորություններ | 27449
Apple ընկերության կողմից հաստատված ժամանակացույցի համաձայն այսօր՝ հոկտեմբերի 27-ին Ucom-ը՝ որպես Apple-ի մի քանի տարվա պաշտոնական գործընկեր, մեկնարկել է iPhone 8 եւ iPhone 8 Plus սմարթֆոնների վաճառքը Հայաստանի Հանրապետության տարածքում:
«Մեր երկրի համար նախատեսված նորագույն սմարթֆոնների խմբաքանակն այս տարի եւս պատրաստ է լիարժեք շահագործման Apple ընկերության կողմից միակ սերտիֆիկացված Ucom-ի 4G+ ցանցում: Ucom-ի սպասարկման սրահներում առկա են սմարթֆոնի «տիեզերական մոխրագույն», արծաթագույն եւ ոսկեգույն երանգները: Այն, ինչպես միշտ, վաճառվում է գնային մի քանի լուծման տարբերակով»,- նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
«64 ԳԲ հիշողություն ունեցող սմարթֆոնը հասանելի է 469 հազար դրամ մանրածախ վաճառքի գնով։ Այդ նույն մոդելը Ucom-ում հնարավոր է ձեռք բերել 24 ամսվա ապառիկի պայմանով՝ սկսած 0% կանխավճարից, 0% տարեկան տոկոսադրույքով եւ 0% միջնորդավճարով՝ բաժանորդագրվելով Ունիվերսալ Պյուս 5500 եւ բարձր հետվճարային սակագնային պլանի։ Այս պարագայում բարձրակարգ հեռախոսից բացի բաժանորդներն ամեն ամիս կստանան 750 րոպե՝ դեպի տեղական բոլոր ցանցեր, Արցախ, Ռուսաստանի ցանկացած ցանց, ԱՄՆ եւ Կանադա զանգելու եւ 5 ԳԲ շարժական ինտերնետից օգտվելու համար:
Հոկտեմբերի 27-ից Ucom-ի Հյուսիսային պողոտայի գլխավոր սպասարկման կենտրոնում մեկնարկեց նաեւ Apple օրիգինալ աքսեսուրների վաճառքը՝ 1 տարվա պաշտոնական երաշխիքով: Այսպիսով, 1 տարվա պաշտոնական երաշխիքը գործում է ոչ միայն գնված սմարթֆոնների, այլեւ օրիգինալ աուդիո փոխարկիչ, լիցքավորման լար, EarPods ականջակալներ, անլար AirPods ականջակալներ, ինչպես նաեւ Beats Solo3, Beats EP On-Ear, Beats Studio, BeatsX, Powerbeats 3, Beats Pill+ ականջակալներ ձեռք բերելու դեպքում:
iPhone-ի սիրահարները կգնահատեն անլար լիցքավորման հնարավորությունը, 25% ավելի բարձր ձայնային հնչողությամբ բարձրախոսները, A11 բիոնիկ պրոցեսորի աշխատանքը, որը մինչեւ 70% ավելի արագ է, քան մինչ այս արտադրված iPhone-ի A10 Fusion պրոցեսորը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

13:32 | 27.10.17 | Новости | 27445
В соответствии с утвержденным графиком компании Apple сегодня, 27 октября, компания Ucom, в качестве официального партнера Apple на протяжении нескольких лет, запустила в продажу смартфоны iPhone 8 и iPhone 8 Plus на территории республики Армения.
«Партия новейших смартфонов, рассчитанных для продажи в нашей стране, и в этом году тоже готова к полной эксплуатации в единственной сертифицированной со стороны Apple сети 4G+ компании Ucom. В центрах облсуживания Ucom смартфон представлен в оттенках “космического серого”, серебряного и золотистого цветов. Как обычно, его можно приобрести, выбрав одно из нескольких ценовых решений», – отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
К примеру, смартфон с памятью в 64 ГБ доступен по розничной цене в 469 000 драмов. Ту же модель в Ucom-е можно приобрести с условием рассрочки на 24 месяца, предоплаты в 0%, 0% годовой процентной ставки и 0% комиссии, подписавшись на постоплатный тарифный план Универсальный Плюс 5500 и выше. В этом случае помимо отличного телефона абоненты будут ежемесячно получать 750 минут для звонков во все местные сети, в Арцах, любую сеть России, в США и Канаду, а также 5 ГБ мобильного интернета.
Добавим, что с 27 октября в главном центре обслуживания компании Ucom, находящемся на Северном проспекте, началась продажа оригинальных аксессуаров компании Apple с официальной гарантией на 1 год. Таким образом, официальная годовая гарантия доступна не только для приобретенных смартфонов, но и для оригинальных аудиоконвертеров, зарядных устройств, наушников EarPods, беспроводных наушников AirPods, а также наушников Beats Solo3, Beats EP On-Ear, Beats Studio, BeatsX, Powerbeats 3, Beats Pill+.
Любители iPhone-а по достоинству оценят возможность беспроводной зарядки, динамики с увеличенной на 25% мощностью, работу бионического процессора A11, который на 70% быстрее, чем процессор A10 Fusion в прежней модели iPhone-а.