12:02 | 24.11.17 | Նորություններ | 24900
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոն»-ի կողմից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրով Արագածոտնի մարզում այս տարի բարեկարգ բնակարանի տեր է դարձել վեց ընտանիք:
Վեց տարվա համագործակցության ընթացքում Արագածոտնի մարզում կիսակառույց տան շինարարությունն ավարտել կամ տունը վերանորոգել է 21 ընտանիք: Հայաստանի տարբեր մարզերում լուծվել է  150 ընտանիքի բնակարանի խնդիրը:
«Կյանքը հարթ ճանապարհ չէ: Տարիների ընթացքում լինում են եւ՛ վերելքներ, եւ՛ վայրէջքներ, լինում են եւ՛ հաջողություններ, եւ՛ խոչընդոտներ: Գուցե հենց դա է կոփում մարդկանց՝ ստիպելով ուժեղացնել կամքը, աշխատելու վճռականությունը եւ հաջողության հասնելու ձգտումը: Կարեւոր է, որպեսզի յուրաքանչյուրն իրեն հեռու պահի ընկճվելու, հուսահատվելու անօգուտ մտքից եւ հավատա, որ ինքը կկարողանա կարեւոր գործ կատարել: Եվ եթե հավատա՝ ապա կկարողանա նաեւ իրականացնել իր երազանքները: Այս ընտանիքն անցել է հենց այդ ճանապարհով: Համոզված եմ, որ այս տան համար շարված յուրաքանչյուր քարի հետ նրանք ավելի մեծ կամք են ձեռք բերել: Երազանքն իրականացված է. հիմա նրանք պետք է նոր երազանքներ փնտրեն եւ ունենան դրանք եւս իրականացնելու վճռականություն»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2017 թ. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը կատարել է 31 մլն դրամի, իսկ ընդհանուր առմամբ՝ մոտ  370 մլն դրամի ներդրում՝ բնակարանաշինության ծրագրի իրականացման համար:

12:02 | 24.11.17 | Новости | 25168
По программе домостроительства, реализуемой ВиваСелл-МТС и «Домостроительным центром Фуллер», в этом году в Арагацотнском марзе владельцами обустроенных квартир стали шесть семей.
За шесть лет сотрудничества в Арагацотнском марзе 21 семья завершила строительство недостроенных домов или отремонтировала дом. В разных марзах Армении решен квартирный вопрос 150 семей.
«Жизненный путь не гладок. В течение лет бывают взлеты, падения, удачи и препятствия. Возможно, именно это закаляет людей, развивая силу воли, решимость работать и стремление достигать успеха. Эта семья прошла именно этот путь. Уверен, что с каждым камнем, заложенным в основу этого дома, их вера станет сильнее. Мечта осуществилась: теперь они должны искать новые мечты, вооружившись решимостью для их реализации»,- заявил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Компания ВиваСелл-МТС за 2017 год инвестировала 31 млн драмов на осуществление программы домостроительства, а в общей сложности – 370 млн драмов.