15:27 | 18.12.17 | Նորություններ | 24835
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ այժմ «Viva» կանխավճարային եւ հետվճարային սակագնային պլանների բաժանորդները (բացառությամբ «Viva 1500» կանխավճարային սակագնային պլանի բաժանորդների) կարող են իրենց սակագնային պլանով տրամադրվող ներցանցային րոպեները դարձնել մեգաբայթեր (1 րոպեն = 1 ՄԲ):
Փոխանակման համար անհրաժեշտ է ուղարկել *888*րոպեների թիվը# հրահանգը: Այսպես, ուղարկելով *888*1000#՝ բաժանորդը ստանում է 1000 ՄԲ ինտերնետ:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ներկայացրած հերթական նոր առաջարկն ամանորյա նվեր է «Viva» սակագնային պլանի մեր բաժանորդներին: Փոխանակելով չօգտագործված ներցանցային րոպեները մեգաբայթերի հետ՝ մեր բաժանորդները կարող են ստանալ ավելի մեծ ծավալով ինտերնետ եւ տոնական օրերին ավելի շատ շփվել իրենց ընկերների եւ մտերիմների հետ: Իսկ գալիք տարվա ընթացքում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից կլինեն ավելի շատ անակնկալներ», - ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Առաջարկը գործում է մինչեւ 2018թ. հունվարի 13-ը: Փոխանակումից հետո խոսելաժամանակի մնացորդը պետք է կազմի առնվազն 500 րոպե: Փոխանակված ՄԲ-երը հասանելի չեն ռոումինգում:

15:27 | 18.12.17 | Новости | 23835
ВиваСелл-МТС сообщает, что абоненты предоплатного и постоплатного тарифных планов «Viva» (за исключением абонентов предоплатного тарифного плана «Viva 1500») теперь могут обменять предоставляемые по тарифному плану минуты внутри сети на мегабайты (1 минута = 1 МБ).
Для обмена необходимо отправить команду *888*количество минут#. Так, отправив *888*1000#, абонент получает 1000 МБ интернета.
«Очередное новое предложение ВиваСелл-МТС – новогодний подарок для наших абонентов тарифного плана «Viva». Обменяв неиспользованные минуты внутри сети на мегабайты, наши абоненты получат больший объем интернета и смогут чаще общаться со своими друзьями и близкими в праздничные дни. А в следующем году от компании ВиваСелл-МТС ожидается больше сюрпризов», - отметил генеральный директор компании Ральф Йирикян.
Предложение действует до 13 января 2018 года. После обмена остаток разговорного времени должен составить не менее 500 минут. При подключении роуминга мегабайты,  полученные в результате обмена, недоступны.