11:22 | 25.12.17 | Նորություններ | exclusive 23172
Granatus Ventures-ը հայտարարել է, որ գլխավորել է XCloud Networks ընկերությունում ներդրումային ռաունդը:
XCloud Networks-ը ստեղծում է լուծումներ՝ տելեկոմ եւ տվյալների կենտրոնների ցանցային ենթակառուցվածքներն ավելի արդյունավետ դարձնելու նպատակով։ Դրանք արդեն իսկ կարողացել են կրճատել սպասարկող ցանցային ինժեներների կողմից տրամադրվող ժամանակը մոտ 100 անգամ, պակասեցնել կապիտալ ծախսերը մինչեւ 20 անգամ, իսկ օպերացիոն ծախսերը՝ մինչեւ 5 անգամ։
XCloud Networks-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ալեքս Սարոյանը Itel.am-ին ասել է, որ այս ներդրման oգնությամբ մեծացնելու են հայաստանյան թիմը, ինչպես նաեւ սկսելու են ԱՄՆ-ում գործունեություն ծավալել, թիմ հավաքել եւ գործընկերներ գտնել:
«Մեր հիմնական նպատակը ԱՄՆ ում ՏՏ ենթակառուցվածք ունեցող ընկերություններին մեր պրոդուկտը վաճառելն է՝ որպես ավելի արդյունավետ այլընտրանք Cisco, Juniper եւ այլ հայտնի ընկերությունների կողմից առաջարկվող ավանդական լուծումներին»,- նշել է նա:
Ալեքս Սարոյանը նաեւ տեղեկացրել է, որ ներդրման չափն այս պահին չեն հրապարակում, քանի որ ընթացիկ ռաունդում, բացի Granatus Ventures-ից, այլ ներդրողներ են ակնկալում:

11:22 | 25.12.17 | News | exclusive 23379
XCloud Networks creates software defined solutions for telecom and data centers to make their network infrastructures much more efficient. They have already succeeded in minimizing network engineers’ time expenses for about 100 times, capital expenses for up to 20 times and operational expenses for up to 5 times.
CEO of XCloud Networks Alex Saroyan told Itel.am that the investment would help them expand the Armenian-based team, as well as start operation in U.S., form a team and find new partners.
“Our main goal is selling our product to U.S.-based companies with IT infrastructure, as well as provide more efficient alternative to traditional solutions, offered by Cisco, Juniper and other popular companies,” he noted.
According to Alex Saroyan, at this moment they keep the investment volume in secret, as they expect other investors in this round in addition to Granatus Ventures.