14:32 | 21.03.18 | Նորություններ | 23402
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի 2017 թվականի արդյունքներն ամփոփվել են Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքում:
Քաղաքում բնակարանամուտ է տոնել նախորդ տարվա ծրագրով շահառու դարձած 3 ընտանիք: Երկուսին հաջողվել է ավարտին հասցնել կիսակառույցի շինարարությունը, իսկ մեկին՝ տանիքի նորոգման եւ բնակարանի ներքին հարդարման աշխատանքները:
Հանրապետության տարբեր մարզերում, անցած տարվա ընթացքում, լուծվել է 13 ընտանիքի բնակարանային խնդիր: Նրանցից վեցի աջակցությունն իրականացվել է Ռալֆ Յիրիկյանի անձնական միջոցներով:
Վեց տարվա ընթացքում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագիրն ընդգրկել է Հայաստանի 56 համայնք: Շահառու է դարձել 150 ընտանիք:
Այդ ընթացքում, Հայաստանի տասը մարզում միայն բնակարանաշինության համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը կատարել է 369 մլն դրամից ավելի ներդրում:

14:32 | 21.03.18 | Новости | 23683
В городе Горис Сюникского марза подведены итоги программы домостроительства, реализуемой «Домостроительным центром Фуллер» при финансировании ВиваСелл-МТС.
3 семьи, ставшие бенефициарами программы в прошлом году, отметили новоселье. Двум семьям удалось завершить строительство дома, а одна семья отремонтировала крышу и  выполнила работы по внутренней отделке.
За прошлый год в разных марзах республики был решен квартирный вопрос 13 семей, 6 из них – за счет личных пожертвований Ральфа Йирикяна.
За 6 лет в совместную программу ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фуллер» были включены 56 общин. Бенефициарами программы стали 150 семей.
За это время в десяти марзах только на домостроительство ВиваСелл-МТС выделила более 369 млн драмов.