10:41 | 28.06.18 | Նորություններ | 13945
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» թիմերն առաջիկայում շինարարական աշխատանքներ կիրականացնեն հանրապետության տարբեր մարզերում:
Մարզերում ուսումնասիրությունների փուլն արդեն ավարտվել է: Մեկնարկել է ծրագրում ընդգրկված ընտանիքների իրազեկման գործընթացը:
«Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» թիմն այցելել է Արագածոտնի մարզի Զարինջա գյուղ՝ ծրագրի շահառու դարձած ընտանիքներից մեկին:
Ուսումնասիրության արդյունքում ընտրված ընտանիքը, մեկ տարվա ընթացքում, կավարտի տան շինարարությունը եւ կտեղափոխվի ապրելու կոմունալ հարմարություններ ունեցող բնակարանում:

10:41 | 28.06.18 | Новости | 14207
Команды ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фуллер» в ближайшее время проведут строительные работы в разных областях республики.
Этап исследований в марзах уже завершился. Стартовал процесс информирования семей, включенных в программу.
Команда «Домостроительного центра Фуллер» посетила село Заринджа Арагацотнского марза, побывав в гостях у одной из семей, ставших бенефициарами программы.
Семья, выбранная в результате исследования, за год завершит строительство дома и переселится в квартиру с коммунальными удобствами.