11:10 | 12.09.18 | Նորություններ | 10808
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխամասային գրասենյակում հյուրընկալվել են Ջավախքի Նորշեն գյուղի ավագ դասարանի աշակերտները:
Պատանիները ծանոթացել են ընկերության բիզնես-գործունեության պատմությանը, մեկնարկային քայլերին, պատասխանատու կառավարման մոդելի առանձնահատկություններին, ընկերության արժեհամակարգի առավելություններին, սպառողին առաջարկվող նորարարություններին եւ այլն:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի հետ հանդիպման ընթացքում պատանիները ծանոթացել են նաեւ նորարարությունների խթանման՝ ընկերության մարքեթինգային քայլերին եւ շարունակաբար ներդրվող տեխնոլոգիաներին: Այցն ընթացել է ինտերակտիվ քննարկման ձեւաչափով:
«Գոյություն ունեն կառավարման տարբեր մոդելներ: Յուրաքանչյուր ընկերություն ազատ է ընտրություն կատարելու հարցում, սակայն հաջողված կարելի է համարել այն մոդելը, որի հիմքում պատասխանատվությունն է, շուկայում ճկուն եւ առողջ մրցակցություն ապահովելու կարողությունը, սպառողի օրեցօր աճող պահանջները վերլուծելն ու առաջարկություններ ներկայացնելը: Պահանջներն այսքանով չեն սահմանափակվում: Այս ամենի հիմքում՝ հարգանքի վրա ձեւավորված արժեհամակարգն է»,- նշել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
Այցի նախաձեռնողներն էլ ընդգծել են, որ ստացած գիտելիքներն աշակերտների համար կարեւոր հիմք կդառնան հետագայում աշխատանքային ուղիների վերաբերյալ որոշումներ կայացնելու հարցում:

11:10 | 12.09.18 | News | 10753
VivaCell-MTS recently welcomed in its headquarters students from the high school in the village of Norshen of Javakhq.
The young people interested in the specifics of various industries have gained important knowledge about the sphere of telecommunications. They got acquainted with VivaCell-MTS business history, the starting steps it took, the specifics of the model of responsible management, advantages of the value system adopted by the Company, the innovative solutions offered to the consumer, and many more topics.
During the meeting with VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian the guests learned about both the marketing strategies of the Company in promoting innovations as well as the technologies continuously invested for that. The meeting concluded with an interactive discussion.
“There are various models of management. Companies are free to choose theirs, but any successful model has at its core responsible approaches, flexibility and healthy competition in the market, ability to analyze the everyday demands of consumers, as well as the readiness to come up with offers. The requirements are not limited to this, though. These things shall be part of a system of values built on respect,” Ralph Yirikian said.
The initiators of the meeting believe the knowledge gained by the schoolchildren is crucial in terms of helping to make an informed choice of future path in life.