11:05 | 25.10.18 | Նորություններ | 18548
Հայաստանում հիմնադրված՝ մարդկային ռեսուրսների կառավարումը դյուրացնող համակարգ մշակած Teamable ընկերությունը հայտարարել է Foundation Capital-ից, True Ventures-ից եւ SaaStr Fund-ից $5մլն ներդրում ստանալու մասին:
Teamable-ը, որը գրասենյակներ ունի Սան Ֆրանցիսկոյում եւ Երեւանում, կօգտագործի ներգրավված ֆինանսական միջոցները՝ սեփական թիմը եւ հարթակը մեծացնելու նպատակով:
Ընկերությունը նաեւ հայտարարել է հղումներ առաջարկող Simppler համակարգը գնելու մասին: 2013թ. հիմնադրված Simppler ստարտափի թիմը եւ հիմնադիր Վիպուլ Շարման չեն միանա Teamable-ին:
Teamable-ի հիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Լաուրա Բիլազարյանը TechCrunch-ի հետ զրույցում հրաժարվել է նշել գործարքի մանրամասները, բայց ընդգծել է, որ ստացած $5 մլն ներդրումը չի օգտագործվել Simppler-ի հետ գործարքը ֆինանսավորելու համար:
Ներկայում Teamable-ն ունի ավելի քան 200 հաճախորդ, այդ թվում՝ Lyft-ը եւ Spotify-ը:
2013թ. հիմնված ընկերությունը գրասենյակներ ունի Սան Ֆրանցիսկոյում եւ Երեւանում: Թիմում 50 հոգի է ընդգրկված:
Հիշեցնենք, որ 2017թ. ներդրումային A ռաունդում ընկերությունը True Ventures-ի ղեկավարությամբ $5մլն էր ներգրավել:
Teamable-ի ծրագրային լուծումն, օգտագործելով Gmail, Facebook, GitHub եւ սոցիալական մեդիայի այլ հարթակներ, օգնում է ընկերություններին որակյալ թիմ կազմել եւ կառավարել արդեն առկա մարդկային ռեսուրսները: Ընկերությունն օգտագործում է արհեստական բանականության ալգորիթմներ՝ գործատուին առաջարկելով հարմար թեկնածուներ՝ հիմնված պահանջների, փորձառության եւ այլ գործոնների վրա:

Teamable, a provider of hiring software that leverages employees’ social networks, has brought in USD 5 million from new investor Foundation Capital and existing backers True Ventures and SaaStr Fund.
With offices in San Francisco and Yerevan, Armenia, Teamable will use the capital to expand its team and recruiting platform.
According to TechCrunch, “the startup also announced its acquisition of Simppler‘s referral recommendation engine and matchmaking recruiting software.”
The company, which is akin to Teamable, creates a referral platform using existing employee networks; it was founded by Vipul Sharma in 2013.
Bilazarian says the 50-person company, founded in 2013, is cash flow positive with 200 customers, including Spotify and Lyft.
Teamable software helps optimize workflows and create systems of record in HR. Teamable uses artificial intelligence (AI) algorithms to suggest candidates based on job requirements, skill sets, experience, and other factors.