15:56 | 29.10.18 | Նորություններ | 12398
Ծառայությունը թույլ է տալիս հաճախորդներին տեղադրել իրենց սերվերները, տվյալների պահպանման համակարգերը եւ ցանցային սարքավորումը Beeline-ի տվյալների նոր կենտրոնում։
Beeline-ի հաճախորդները կստանան ոչ միայն «Քոլոքեյշն»-ին հատուկ սարքավորման սպասարկման ծառայություններ, ֆիզիկական պաշտպանություն, կլիմայական ռեժիմի պահպանում, պահեստային էլեկտրասնուցում, այլեւ մի շարք թվային ծառայություններ, ինչպիսիք են սարքավորումներին հեռահար հասանելիություն, մոնիթորինգ եւ տվյալների պաշտպանություն։
«Լինելով հոսթինգի առավել առաջադեմ տարբերակ, «Քոլոքեյշն» ծառայությունը շատ հարմար տարբերակ է բազմաթիվ զարգացող հայկական ինտերնետ նախագծերի համար։ Մեր պոտենցիալ հաճախորդների թվում մենք տեսնում ենք տվյալների մեծ ծավալների հետ աշխատող ընկերությունների։ Վստահ եմ, որ Beeline-ի «Քոլոքեյշն»-ը մեծ տարածում կստանա, քանի որ այն երաշխավորում է բարձր արագությամբ ինտերնետին հասանելիություն, որովհետեւ հաճախորդի սարքավորումը տեղադրված է լինելու հենց մեր տվյալների կենտրոնում»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

15:56 | 29.10.18 | Новости | 12064
Beeline запустил услугу Colocation для юридических лиц. Услуга позволяет клиентам размещать свои серверы, системы хранения данных, сетевое оборудование в новом дата-центре Beeline.
Клиенты Beeline получат не только свойственные Colocation услуги по обслуживанию оборудования, физическую охрану, обеспечение климатического режима, резервное электропитание, но и ряд цифровых услуг, таких как: организация удаленного доступа к оборудованию, мониторинг и защиту информации.
«Являясь максимально продвинутым вариантом хостинга, услуга Colocation будет как нельзя кстати для многих развивающихся армянских интернет-проектов. Среди наших потенциальных клиентов мы видим и компании, оперирующие большими объемами информации. Уверен, что Colocation от Beeline будет пользоваться популярностью, так как среди его преимуществ гарантированно высокая скорость доступа в интернет, поскольку оборудование клиента будет размещено прямо в нашем дата-центре», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.