14:21 | 05.11.18 | Նորություններ | 13654
Beeline-ը հայտարարել է Վարդենիս քաղաքում ֆիքսված ենթակառուցվածքի արդիականացման աշխատանքների ավարտի մասին:
Նոր VDSL ցանցին անցնելու շնորհիվ` այս քաղաքի բնակիչներին հասանելի դարձավ 100 Մբիթ/վրկ արագությամբ ինտերնետ: Նոր տեխնոլոգիան թույլ է տալիս Վարդենիսի բնակիչներին մատուցել 20 անգամ ավելի բարձր արագությամբ ֆիքսված ինտերնետ, քան նախկինում:
«Հայաստանի հինգ քաղաքների բնակիչներն արդեն կարող են օգտվել Beeline-ի գերարագ ինտերնետից, որն իր հատկություններով մոտ է օպտիկա-մանրաթելային կապին։ Դա հնարավոր դարձավ Beeline-ի կողմից լարային ենթակառուցվածքներ կատարած զգալի ներդրումների շնորհիվ։ Մենք կշարունակենք զարգացնել մեր լարային ու անլար ցանցերը, եւ Հայաստանի բնակիչները շուտով կտեղեկանան նոր տեխնոլոգիաների եւ ծառայությունների մասին, որոնք հասանելի կլինեն իրենց քաղաքներում»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Beeline ինտերնետին միանալու համար կարելի է, մասնավորապես, բաժանորդագրվել Neo Max ծառայությունների փաթեթներին: Դրանք հնարավորություն են տալիս ամսական սկսած 5990 դրամի դիմաց ստանալ անսահմանափակ զանգերի հնարավորություն Beeline բջջային ցանցի ներսում, մինչեւ 50 րոպե խոսելաժամանակ այլ ՀՀ օպերատորների բջջային ցանցերում, մինչեւ 6 ԳԲ գերարագ բջջային ինտերնետ 4G ցանցում, 150 SMS հաղորդագրություն, իսկ այժմ նաեւ ֆիքսված ինտերնետ՝ մինչեւ 100 Մբիթ/վրկ արագությամբ: Neo Max+ ծառայությունների փաթեթի օգտագործման առաջին ամիսն անվճար է:

Beeline Armenia has completed the modernization of landline infrastructure in Vardenis, the company announced today.
The town has transitioned to the new network, VDSL, which gives access to 100 Mb/s internet. Residents of Vardenis will be provided fixed internet that is 20 times faster than before.
“Five Armenian towns can already access Beeline’s super fast internet, whose characteristics bring it close to fiber-optic connection. It is possible due to the massive investment Beeline makes in cable infrastructure. We will continue developing our cable and wireless networks. Soon people in Armenia will learn about new technologies and services that will be available in their cities,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
To connect to Beeline internet, you can subscribe to one of the Neo Max packages and receive unlimited amount of minutes within Beeline mobile network, up to 50 minutes for calls to mobile networks of Armenia’s other operators, up to 6 GB ultra-speed mobile internet in 4G network, 150 SMS, and now fixed internet of 100 Mb/s speed. The package starts from AMD 5,990 a month, with the first month free of charge.