14:53 | 07.11.18 | Նորություններ | 13993
Ucom ընկերության կողմից մեկուկես տարի առաջ կորպորատիվ հաճախորդների համար ներկայացրած uCloud ամպային լուծումներն այսօրվանից կտրամադրվեն առավել մատչելի՝ 20%-ով նվազած գներով։
Մասնավորապես՝ Linux/Unix կամ ազատ հասանելիություն ունեցող ցանկացած օպերացիոն համակարգով ամպային սերվերի ամսական վճարն սկսվում է 4000 դրամից եւ հասնում մինչեւ 95,000 դրամ։ Իսկ Windows օպերացիոն համակարգով uCloud-ի ամսական վճարը տատանվում է 18,000 դրամից մինչեւ 112,000 դրամ։
Յուրաքանչյուր կորպորատիվ հաճախորդ հնարավորություն ունի կարգավորելու իր կազմակերպության համար ձեռք բերված ամպային սերվերների պարամետրերն ըստ սեփական հայեցողության։ Որոշ պարամետրեր կարգավորվում են սիմվոլիկ լրավճարով։
uCloud-ը թույլ է տալիս ընդհանուր հարթակում մի քանի տեսակի սերվերներ միավորել ու վերջնական օգտագործողներին հաշվարկային ռեսուրսներ տրամադրել վիրտուալ/ առանձնացված սերվերների եւ ցանցային ենթակառուցվածքների տեսքով (IaaS - Infrastructure as a Service):
«uCloud-ի հիմնական առանձնահատկությունը ռեսուրսների գնման հնարավորությունն է՝ ըստ հաճախորդի կարիքների: Սա նշանակում է, որ կարիք չկա ձեռք բերելու ավելի հզոր ու թանկ սերվեր պարզ խնդիրների լուծման համար: Բացի այդ, հնարավորություն կա հաճախորդին հատկացված սերվերի կարգավորումները դինամիկ կերպով փոփոխելու՝ առանց ամբողջ ծառայության դադարեցման»,- նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Ծառայությունը հասանելի է ինչպես Հայաստանի Հանրապետության ռեզիդենտ հանդիսացող, այնպես էլ ոչ ռեզիդենտ հաճախորդներին:
uCloud ծառայության, ինչպես նաեւ դրա արժեքի վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է գտնել այստեղ: Ծառայությունը հնարավոր է պատվիրել՝ զանգահարելով (060) 65 77 77 հեռախոսահամարին:

14:53 | 07.11.18 | News | 14072
uCloud Cloud Solutions offered to corporate clients by Ucom one and a half year ago will now be available at more affordable prices, decreased by 20%.
Particularly, Linux/Unix or any other free OS Cloud Servers will cost from 4000 AMD to 95 000 AMD monthly. While the Windows OS Cloud Servers monthly fee will range from 18 000 AMD to 112 000 AMD.
Each corporate client will have a possibility to customize the parameters of a cloud server acquired for his/her company at their own discretion. Some settings are customized at a symbolic charge.
Let us remind, that uCloud enables corporate clients to unify various types of servers in a single space with the view to providing computational resources to the end users in the form of virtual/dedicated servers and network infrastructures (IaaS - Infrastructure as a Service).
“The main feature of uCloud is an opportunity of buying resources contingent on the client’s need. It means there will not be any need to acquire a more powerful and expensive server for simple tasks, as well as there will always be a possibility to dynamically reconfigure the server assigned to the customer, without disabling the provision of the entire service”, said Hayk Yesayan, the Co-Founder and Director General at Ucom.
Let us add, that he services are applicable both for the residents and non-residents of the Republic of Armenia.
Detailed information about uCloud, as well as the price of the service can be found here. To order this service, customers are invited to call (060) 65 77 77 phone number.