17:32 | 18.03.19 | Նորություններ | 6025
Մարտի 15-ին ՀՀ դեսպանության նախաձեռնությամբ, Ջակարտայում ստորագրվել է «Հայաստանի Գիտության եւ տեխնոլոգիայի հիմնադրամի (FAST) եւ Ինդոնեզիայի Ստեղծագործ տնտեսության գործակալության (BeKraf) միջեւ ստեղծագործ արտադրությունների ոլորտում համագործակցության մասին» փոխըմբռնման հուշագիր:
Հուշագիրը ստորագրել են FAST հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արմեն Օրուջյանն ու «ԲեԿրաֆ» գործակալության փոխնախագահ Սուլիստիանտին:
Երկու հաստատությունները նախատեսում են համատեղ ծրագրեր իրականացնել՝ այդ թվում արհեստական բանականության, վիրտուալ իրականության, ռոբոտատեխնիկայի եւ այլ գործիքների կիրառմամբ:
Արմեն Օրուջյանը հանդիպել է նաեւ Ինդոնեզիայի հետազոտությունների, տեխնոլոգիայի եւ բարձրագույն կրթության նախարարության գլխավոր տնօրեն Պատդոնո Սուվինյոյի հետ: Քննարկմանը մասնակցել են նաեւ 15 համալսարանների ու գիտահետազոտական կենտրոնների ներկայացուցիչներ:

On March 15 Memorandum of Understanding on Cooperation in the Field of Creative Industries was signed in Jakarta between the Foundation for Armenian Science and Technology and Indonesian Agency for Creative Economy, by the initiative of Armenian Embassy in Indonesia.
The memorandum was signed by Chief Executive Officer of FAST Armen Orujyan and Deputy Chairman of BeKraf Sulistianti.
The two organizations plan to implement joint programs and projects with application of artificial intelligence, virtual reality, robotics and other tools.
Armen Orujyan met with Director General of Ministry of Research, Technology, and Higher Education Patdono Suwignjo. The meeting was also attended by representatives from 15 universities and research centers.