15:09 | 21.03.19 | Նորություններ | 11595
Ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինն այսօր լրագրողների հետ զրույցում ներկայացրել է ընկերության վերջին ձեռքբերումները եւ պարգեւատրել 2018թ. ընկերության SIM քարտը գնած եւ ակտիվացրած վերջին բաժանորդին: Երեւանի բնակիչ Լեւոն Մարկոսյանը Beeline-ի կողմից ստացել է iPhone XR սմարթֆոն:
«Այսօր առանձնահատուկ օր է Հայաստանում Beeline-ի համար: Մենք ուրախությամբ հայտարարում ենք, որ արդեն ավելի քան մեկ միլիոն բնակիչներ ընտրում են Beeline-ի բջջային կապի ծառայությունները: Ես ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել Լեւոնին եւ մյուս բաժանորդներին մեր ծառայությունների հանդեպ վստահության համար եւ խոստանալ, որ Beeline-ը կշարունակի անել ամեն հնարավոր բան, որպեսզի մեր ծառայություններն օր օրի բարելավվեն եւ դառնան էլ ավելի պարզ, հարմար եւ շահավետ մեր սիրելի բաժանորդների համար»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Ընկերության ղեկավարն լրատվամիջոցներին ներկայացրել է նաեւ ընկերության այլ ձեռքբերումները: Այսպես, բջջային կապի եռամսյա ակտիվ բազան վերջին 10 տարվա ընթացքում կրկնապատկվել է, իսկ սմարթֆոնների ներթափանցումը 2018թ. ավարտին կազմել է ավելի քան 60%:
Երեւանում բջջային 4G ցանցի ծածկույթը 80%-ից ավելի է: 2018 թ. ընթացքում Beeline-ի 3G բազային կայանների քանակությունն ավելացել է 15%-ով: Այս ցանցի ծածկույթը ներառում է Հայաստանի բնակչության 85%-ից ավելին:

15:09 | 21.03.19 | Новости | 11597
Генеральный директор компании Андрей Пятахин на сегодняшнем брифинге представил журналистам последние достижения компании и наградил абонента, который последним в 2018 году подключился и активировал SIM-карту Beeline.
Житель Еревана Маркосян Левон получил в подарок от Beeline смартфон iPhone XR.
«Сегодня знаменательный день для Beeline в Армении. Мы с радостью объявляем, что уже более миллиона жителей Армении выбирают услуги мобильной связи Beeline. Я хочу поблагодарить Левона и всех абонентов за доверие к нашим услугам и пообещать, что Beeline продолжить делать все возможное, чтобы наши услуги продолжали с каждым днем совершенствоваться и становиться еще проще, удобнее и выгоднее для наших любимых абонентов», - сказал генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Глава компании представил СМИ и другие достижения компании: так, трехмесячная активная база абонентов мобильной связи за последние 10 лет выросла вдвое, а проникновение смартфонов на конец 2018 составило более 60%.
Покрытие мобильной сети 4G в Ереване составляет более 80%. За 2018 год количество 3G базовых станций Beeline выросло на 15%. В зоне действия этой сети находится более 85% жителей Армении.