11:09 | 01.04.19 | Նորություններ | 6222
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն ու Ռուսաստանում եւ ԱՊՀ երկրներում IBM ընկերության տնօրեն Իրիս Ջեբայի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր քննարկել են համագործակցության շրջանակն ու հնարավոր համատեղ ծրագրերը:
Արմեն Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանը հետաքրքրված է տեղեկատվական եւ թվային տեխնոլոգիաների, մասնավորապես՝ արհեստական բանականության զարգացման հարցում:
Նա ընդգծել է, որ այս ոլորտում առաջամարտիկը լինելու համար մեր երկիրն ունի բոլոր անհրաժեշտ նախապայմանները: Մասնավորապես, Արմեն Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանն ունի բարձրորակ գիտական ու կրթական միջավայր, ինչպես նաեւ կարեւոր կամուրջ է արեւելքի ու արեւմուտքի միջեւ:
IBM ընկերության ներկայացուցիչ Իրիս Ջեբան էլ նշել է, որ իրենք հետաքրքրված են Հայաստանի հետ համագործակցությամբ, ուստի պատրաստ են դիտարկել համատեղ ծրագրերի հնարավորությունը:

11:09 | 01.04.19 | News | 6207
Armenian President Armen Sarkissian and the IBM delegation headed by Director for Russia and CIS countries Iris Dzeba have met today to discuss cooperation and possible joint projects between Armenia and the company.
President Sarkissian has noted that Armenia wants to pursue development of information, digital technologies, particularly artificial intelligence.
He has emphasized that Armenia has all necessary precondition to become a pioneer in the area. In particular, said Sarkissian, Armenia has top scientific and educational environment and performs as a key bridge between the East and the West.
Iris Dzeba has noted that IBM is interested in collaborating with Armenia and ready to consider joint projects.