14:29 | 03.04.19 | Նորություններ | 6813
Ռուսաստանում եւ ԱՊՀ երկրներում IBM ընկերության տնօրեն Իրիս Ջեբան հայտարարել է, որ Հայաստանում աշխատանքային լայն գործունեություն սկսելու հեռանկարներ են տեսնում եւ պատրաստ են քննարկելու համագործակցության հնարավոր բոլոր տարբերակները։
ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հակոբ Արշակյանի հետ հանդիպման ընթացքում նա ընդգծել է, որ IBM-ը հատկապես հետաքրքրված է յուրօրինակ գաղափարներ ունեցող երիտասարդ ստարտափների գործունեությամբ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի թվային օրակարգի, ինովացիոն մի շարք ծրագրերում ներգրավվելու, Պոլիտեխնիկում IBM-ի կենտրոն հիմնելու, համագործակցության այլ շրջանակներ ու ծրագրեր:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ներկայացված բոլոր ուղղություններով առաջիկայում ոլորտի մասնագետների մասնակցությամբ կազմակերպել առավել ընդգրկուն ու մանրակրկիտ քննարկումներ։

IBM Director for Russia and CIS countries Iris Dzeba stated that the company observes opportunities of starting operation in Armenia, being ready to discuss all variants of cooperation.
At the meeting with Armenian Minister of Communication, Transport and Information Technologies Hakob Arshakyan, she noted that IBM is especially interested in startups with extraordinary ideas.
The meeting featured Armenia’s digital agenda, involvement in a number of innovation programs, establishment of IBM center at National Polytechnic University of Armenia, as well as other frameworks and programs of cooperation.