10:59 | 05.04.19 | Armenia Startup Academy-ի շրջանավարտները | exclusive 38250
EasyDMARC ստարտափի մշակած լուծումը կանխարգելում է էլ. նամակների միջոցով կատարվող հաքերային հարձակումները: Վերջին 3 ամիսների ընթացքում EasyDMARC-ի ծառայություններից օգտվել են 137 երկրներում:
Ընկերության հիմնադիրներն են Ավագ Առաքելյանը եւ Գերասիմ Հովհաննիսյանը, իսկ թիմում աշխատում է 6 հոգի:
Թիրախում փոքր եւ միջին այն կազմակերպություններն են, որոնք ամսական ավելի քան 10,000 էլ. նամակ են ուղարկում` օգտագործելով էլեկտրոնային տարբեր միջոցներ:
Գերասիմ Հովհաննիսյանի խոսքով, EasyDMARC-ն առանձնանում է իր խելացի հուշումների համակարգով, որը հնարավորություն է տալիս հաճախորդին առանց ռիսկերի վերափոխելու իր սեփական էլ.նամակագրության համակարգը` դարձնելով այն անվտանգ:
Թիմը կարեւորում է Armenia Startup Academy-ի աքսելերացիոն ծրագրին մասնակցությունը:
«Ծրագրի ընթացքում շատ հարցերի պատասխաններ ստացանք, ձեւավորվեց բիզնես տեսլական, շատ կարեւոր կապեր ձեռք բերեցինք, բայց առանձնահատուկ նշանակություն ունեցավ թիրախային շուկայի հստակեցումը, բիզնես մոդելի կառուցումը, որի արդյունքում ամսական 30%-ի աճ ենք գրանցում»,- նշել է նա:
Առաջիկա մեկ տարում ստարտափը նախատեսում է 20 անգամ մեծացնել սեփական ծառայության ծածկույթը եւ ավելի կատարելագործել ինտեգրացիոն համակարգը:
«Արդյունքում կունենանք մեկ գործողությամբ գործարկվող ծառայություն: Նպատակ ունենք առավելագույնս պարզեցնել անվտանգության համակարգերի ներդրման եւ գործարկման փուլերը` հաճախորդներին տրամադրելով առանց ռիսկերի արագ
ներդրվող լուծում»,- հավելել է Ավագ Առաքելյանը:
Հիշեցնենք, որ EasyDMARC-ն 2018թ. նոյեմբերին ԵՄ Գիտական եւ տեխնոլոգիական ձեռներեցության դրամաշնորհային ծրագրի (EU4Business STEP2) հաղթողներից է:

10:59 | 05.04.19 | Armenia Startup Academy | exclusive 38010
The solution developed by EasyDMARC prevents hackers’ attacks via email. Residents of 137 countries have used EasyDMARC services over the past 3 months.
The company with the team of 6 people was co-founded by Avag Arakelyan and Gerasim Hovhannisyan.
The company targets SMEs that send more than 10 000 emails a month using various electronic means.
According to Gerasim Hovhannisyan, EasyDMARC is special with its smart notification system, which allows customers to modify the system of their electronic conversations making it safer without risks.
The team attaches importance to participation in Armenia Startup Academy acceleration program.
“We got answers to many questions during the program, formed our business vision, and established very significant connections. We attach special importance to clarification of our target market and our business model that enables us to register 30% growth per month,” he noted.
The company plans to increase the coverage of their services for 20 times over a year and improve the integration system.
“We will have a service that will be launched with a single action. We are committed to simplifying the stages of incorporating and launching the safety systems, providing the customers with easy solutions without risks,” Avag Arakelyan added.
Let us remind that EasyDMARC was among the winners of the “EU4Business Science and Technology Entrepreneurship” (EU4Business STEP2) program in November 2018.