14:51 | 10.06.19 | Նորություններ | 11069
Հունիսի 8-ին «Ռոստելեկոմ»-ը միացավ Երեւանի համապետական շաբաթօրյակին։ Ընկերության աշխատակիցները մաքրման աշխատանքներ իրականացրին Հրազդանի կիրճի հանրային հատվածում։
«Մենք՝ բոլորս, հայաստանցի ենք եւ ուզում ենք, որ Հայաստանը լինի մաքուր։ Երեւանը՝ որպես Հայաստանի մարգարիտ, կարծում եմ, պետք է լինի ամենասիրուններից մեկը։ Մեր լումանայս կերպ կարող ենք ներդնել՝ համարելով մեր կորպորատիվ եւ մարդկային պարտքը։ Ընկերության ուղերձը ոչ միայն Երեւանի, այլ բոլոր համայնքների բնակիչներին կայանում է նրանում, որ յուրաքանչյուրը պատասխանատու է շրջակա միջավայրի մաքրության պահպանման գործում եւ այս մտածողությունը պետք է կենսակերպ դառնա ինչպես մեր, այնպես էլ սերունդների համար»,- նշել է «Ռոստելեկոմ»-ի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Բորիս Դեմիրխանյանը։
«Ռոստելեկոմ»-ում նշել են, որ ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ռազմավարության շրջանակներում մշտապես կարեւորվել են բնապահպանական հիմնահարցերն ու խնդիրների կանխարգելմանն ուղղված միջոցառումները։

14:51 | 10.06.19 | News | 11039
Rostelecom Armenia staff has joined the nationwide Cleaning Day on June 8. The company’s team helped clean up the public area of Hrazdan gorge in Yerevan.
“We all live in Armenia and want the country to be clean. As the gem of Armenia, Yerevan should be its most beautiful city. This is our contribution, which we consider our corporate and human duty. Rostelecom’s message to Yerevan and all other communities is that each of us is responsible for preserving the environment and that the environmental thinking should become a life style for our generation and the next ones,” said Boris Demirkhanyan, Deputy General Manager of Rostelecom Armenia.
He has added that events aimed at preventing environmental issues have always been a priority in the corporate social responsibility agenda of Rostelecom.