12:42 | 04.07.19 | Նորություններ | 9908
Այսուհետ Ռուսաստանում բնակվող եւ դեպի Հայաստան հաճախակի զանգող հաճախորդները հնարավորություն ունեն միանալու «Իմ Հայաստան» կանխավճարային սակագնային պլանին նաեւ ռուսաստանյան Tele2 օպերատորի սպասարկման սրահներում։
«Dual-SIM տեխնոլոգիայի շնորհիվ Ucom-ի եւ Aiva Mobile-ի բաժանորդները բացառիկ հնարավորություն կստանան մեկ SIM-քարտում համատեղելու երկու հեռախոսահամար՝ հայկական եւ ռուսական. հայկական համարը` Հայաստանում օգտագործելու համար, ռուսականը՝ Ռուսաստանում»,- նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Հայաստանում գտնվելիս բաժանորդները կօգտագործեն հայկական համարը «Ունիվերսալ Պլյուս» hետվճարային սակագնային պլաններից մեկով եւ ներառված րոպեներով կկարողանան զանգել նաեւ Ռուսաստանի բոլոր ցանցեր, իսկ Ռուսաստանում՝ ռուսական համարը «Իմ Հայաստան» կանխավճարային սակագնային պլանով, եւ առանց ռոմինգի:
Առաջարկից կարող են օգտվել միայն ֆիզիկական անձինք՝ ներկայացնելով եւ՛ Հայաստանում, եւ՛ Ռուսաստանում վավեր անձ հաստատող փաստաթուղթ։ Օրինակ՝ Հայաստանում վավեր ներքին անձնագրով (ID card) հնարավոր չի լինի օգտվել այս առաջարկից, քանի որ այդ փաստաթուղթը վավեր չէ Ռուսաստանում:
«Իմ Հայաստան» կանխավճարային սակագնային պլանին միանալու համար անհրաժեշտ է այցելել հետեւյալ սպասարկման սրահները։

12:42 | 04.07.19 | News | 9564
From now on frequent callers to Armenia residing in Russia have an opportunity to join “My Armenia” prepaid tariff plan in service centers of Russia’s Tele2 mobile operator.
«Due to Dual-SIM technology, Ucom and Aiva Mobile subscribers have an exclusive opportunity to use two phone numbers on one SIM-card: Ucom’s number on the territory of Armenia and Aiva Mobile’s one on the territory of Russia», said Hayk Yesayan, the Co-founder and Director General at Ucom.
When in Armenia the subscribers will use their Armenian number with one of the «Universal Plus» postpaid tariff plans and will also be able to call all networks of Russia with the minutes, included in the tariff plan. When in Russia they will use the Russian number with «My Armenia» prepaid tariff plan, without any roaming.
This offer is applicable to individuals only, who can present an identification document, valid both in Armenia and Russia. For example, the internal identification document valid in Armenia (ID card), cannot be used to benefit from this offer, as this document is not valid in Russian Federation.