17:17 | 16.07.19 | Նորություններ | 11519
Վայոց ձորի Աղավնաձոր գյուղում ապրող Բաբայանների տան խնդիրը հայտնվել է բնակարանաշինության ծրագիր իրականացնող գործընկերների՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» ուշադրության կենտրոնում:
Գործընկերների աջակցությամբ, մինչեւ տարեվերջ այս ընտանիքին կհաջողվի լուծել տարիների խնդիրը:
«Տունը կառուցել են ծնողներս: Ընթացքում առաջացած խնդիրները լուծվել են մասնակի: Սենյակներում կա լուսավորության խնդիր: Նոր պատուհաններ բացելու, իսկ հները՝ փոխելու անհրաժեշտություն կա: Պատշգամբը որոշ հատվածներում քանդվում է: Կա նաեւ տանիքի խնդիր, որը մասնակի ենք լուծել: Թեքահարթակս փայտից է եւ վաղ թե ուշ՝ շարքից դուրս կգա: Ձմռանը տեղաշարժվելու խնդիր կունենամ: Եվ առհասարակ՝ եթե քայլեր չձեռնարկենք, ապա տարիների ընթացքում տունը կփլուզվի»,-ասել է ավագ որդին՝ Ալիկը:
«Մեր տունն անձրեւաջրերի հեռացման համակարգ չունի: Դրա հետեւանքով պատերը տարիներ շարունակ խոնավացել են ու սկսել քանդվել: Արդեն տասնհինգ տարի այդ վիճակն է: Վերակառուցելու հնարավորություն չենք ունեցել: Խնդիրն այդպես էլ մնացել է: Իմ երազանքն է՝ օջախս նորից լուսավոր ու մաքուր տեսնել»,- ասել է ընտանիքի մայրը՝ տիկին Սոնան:

17:17 | 16.07.19 | Новости | 11497
Жилищный вопрос семьи Бабаян, проживающей в селе Агавнадзор Вайоцдзорской области, оказался в центре внимания компаний-партнеров - ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фулер».
При поддержке партнеров многолетняя проблема этой семьи будет решена до конца года.
«Этот дом построили мои родители. Возникающие в процессе проблемы решались частично. В комнатах есть проблема освещения: нужно прорубить новые окна и заменить старые. Балкон в некоторых частях разрушается. Крыша тоже в проблематичном состоянии. Пандус сделан из дерева и рано или поздно выйдет из строя. Зимой у меня будет проблема с передвижением. В целом, если мы не предпримем шагов, то в течение нескольких лет дом развалится»,- отметил старший сын семьи Алик.
«У нашего дома нет системы отвода дождевой воды. Из-за чего с годами его стены покрылись сыростью и стали разрушаться. Эта ситуация длится уже 15 лет. У нас не было возможности отремонтировать дом. Проблема так и осталась. Моя мечта – вновь увидеть мой очаг светлым и чистым»,- сказала мать семьи Сона.