18:05 | 21.08.19 | Նորություններ | 13499
Ucom ընկերության առաջին կորպորատիվ պարտատոմսերը թույլատրվել են առեւտրի AMX Հայաստանի ֆոնդային բորսայում։ Այժմ դրանք հասանելի են բոլոր ցանկացողների համար, ովքեր չէին հասցրել պարտատոմսերը ձեռք բերել տեղաբաշխման ընթացքում:
2019թ. օգոստոսի 16-ին Ucom ընկերությունն իրականացրել է դոլարային եւ դրամային պարտատոմսերի արժեկտրոնների առաջին վճարումները:
«Ուրախությամբ հայտնում եմ, որ ներդրողներն արդեն իսկ կարող են մարման ժամկետից շուտ վաճառել իրենց պարտատոմսերը կամ դրանց մի մասը։ Իսկ մեր վստահելի գործընկերոջը՝ «Արմենբրոկ» ներդրումային ընկերությանը, շնորհվել է շուկա ստեղծողի (market maker-ի) կարգավիճակ», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
«Այսպիսով ավարտին հասցրեցինք տեղաբաշխման գործընթացի հետ կապված վերջին փուլը: Պարտատոմսերն արդեն հասանելի են ֆոնդային բորսայում, եւ մենք վստահ ենք, որ դրանք դառնալու են ամենաակտիվ շրջանառվող գործիքներից մեկը», - ասել է «Արմենբրոկ» ներդրումային ընկերության տնօրեն Արամ Կայֆաջյանը։
Ներկայումս ֆոնդային բորսայում շրջանառվում են 5 մլն ԱՄՆ դոլար եւ 250 մլն դրամ ընդհանուր անվանական ծավալով պարտատոմսեր։
«Գովելի է, որ ընկերությունները հանրությունից վարկային միջոցներ ներգրավելու խիզախություն ունեն, ինչը վկայում է իրենց վստահության մասին։ Եվ կրկնակի գովելի է, որ հանրությունն սկսում է վստահել բիզնեսին ու ավելի շատ ներդրումներ անել արժեթղթերի մեջ։ Այսպիսով, արձանագրում ենք շատ դրական դինամիկա՝ թողարկողների, ներդրողների ու ծավալների աճ», - ասել է Հայաստանի ֆոնդային բորսայի գլխավոր տնօրեն Հայկ Եգանյանը։

18:05 | 21.08.19 | Новости | 13911
Первые корпоративные облигации Ucom допущены к торгам на Армянской фондовой бирже AMX. Теперь они доступны всем тем, кому не удалось приобрести облигации в период их размещения.
16 августа 2019 года компания Ucom произвела первые купонные выплаты долларовых и драмовых облигаций.
«Рад объявить, что инвесторы уже могут досрочно продавать свои облигации или же их часть. А нашему надежному партнеру, инвестиционной компании «Арменброк» присвоен статус маркет-мейкера», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
«Таким образом мы завершили последний этап, связанный с размещением облигаций. Облигации уже доступны на фондовой бирже, и мы уверены, что они станут одним из наиболее активно обращаемых инструментов», - сказал директор инвестиционной компании «Арменброк» Арам Кайфаджян.
В настоящее время на фондовой бирже допущены к торгам облигации на сумму в 5 млн долларов США и 250 млн армянских драмов.
«Похвально, что компании обладают смелостью привлекать инвестиции со стороны общественности, что свидетельствует об их уверенности. И вдвойне похвально, что общественность начинает доверять бизнесу и больше инвестировать в ценные бумаги. Таким образом, отметим позитивную динамику: рост эмитентов, инвесторов и объемов», - сказал директор Армянской фондовой биржи Айк Еганян.