09:40 | 08.10.19 | Նորություններ | 11757
Ucom-ի նորարարական լուծումներից մեկը՝ uPay-ն այս տարի առաջին անգամ է ներկայանում ԴիջիԹեք 2019-ին որպես առանձին ընկերություն։
«Տոն տեխնոլոգիական հայության համար» ցուցահանդեսի շրջանակներում uPay-ն իր օգտատերերին է ներկայացնում նոր հավելվածի բետա-տարբերակը:
uPay բետա-տարբերակի պատասխանատուների հիմնական ուղերձն է «Ստեղծի´ր քո վճարային համակարգը»: Այդպիսով օգտատերերին կոչ է արվում համատեղ ջանքերով ստեղծել այն, ինչից պետք է օգտվեն հենց իրենք՝ տարբեր տարիքային խմբերում ներառված անձինք։ uPay ընկերությունը պատրաստ է լսել բոլորի կարծիքները եւ առաջարկությունները եւ դրանց հիման վրա շարունակաբար բարելավել նոր հավելվածը:
«Մեր նոր հավելվածն ստեղծելիս ուսումնասիրել ենք միջազգային պրակտիկան, լայն տարածում ունեցող միջազգային վճարային համակարգերը եւ ներդրել ենք լավագույն լուծումները: Երիտասարդ, նպատակասլաց ու պատրաստակամ մեր թիմը բաց է բոլոր առաջարկների եւ նկատառումների համար: ԴիջիԹեք 2019-ին ակնկալում ենք լսել դիտարկումներ ու նոր առաջարկներ մեր օգտատերերից եւ դրանց հիման վրա պլանավորում ենք ստեղծել յուրաքանչյուր անհատին գոհացնող վճարային համակարգ»,- ասել է uPay ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռուբեն Սաղոյանը։
«Տաղավարը նախագծելիս փորձել ենք ստանալ ինտերակտիվ եւ շփման համար հաճելի միջավայր։ ԴիջիԹեքի այն մասնակիցները, ովքեր կայցելեն մեր տաղավար ու կցանկանան դառնալ բետա-տարբերակի թեստավորողներ, հնարավորություն կունենան մասնակցել մրցույթի եւ ստանալ նվերներ»,- նշել է uPay ընկերության մարքեթինգի մենեջեր Ժաննա Մկրտումյանը։
«Նոր հավելվածը ստեղծվել է նոր տեխնոլոգիայով, նոր մոտեցումներով, մասնավորապես՝ ծրագրավորման մեջ օգտագործվել է աշխարհում լայն տարածում ստացած «event sourcing» տեխնոլոգիան։ Այն ապահովում է համակարգի ճկունությունը եւ էապես արագացնում դրա աշխատանքը: Հավելվածն ունի պարզ, բոլոր օգտատերերի համար հասկանալի, մատչելի ինտերֆեյս: Ինչպես արդեն նշեցինք, այն մշտապես բարելավվելու է օգտատերերից ստացված հետադարձ կապի հիման վրա։
«Յուփեյ» ՓԲԸ-ն ստեղծվել է 2018թ. դեկտեմբերին Ucom ընկերության կողմից եւ գործում է ԿԲ-ի կողմից ստացած վճարահաշվարկային ընկերության լիցենզիայի հիման վրա: uPay ընկերությունը շուկային է ներկայանում լայն մասնաճյուղային ցանցով եւ բջջային հավելվածով: Թե՛ մասնաճյուղային ցանցում եւ թե՛ հավելվածի միջոցով օգտատերերը կարող են կատարել տարատեսակ ֆինանսական գործարքներ: uPay մասնաճյուղերը 42-ն են, որոնք գործում են Ucom-ի սպասարկման կենտրոններում, 20-ը՝ Երեւանում, 22-ը՝ ՀՀ մարզերում»,- ասված է հաղորդագրությունում:

09:40 | 08.10.19 | Новости | 11696
Одно из инновационных решений Ucom – uPay – впервые в этом году принимает участие в выставке ДиджиТек 2019 в качестве самостоятельной компании. В рамках выставки, проводимой под слоганом «Праздник для технологического армянства»  uPay запускает бета-версию нового приложения для своих пользователей.
Основной призыв ответственных за бета-версию uPay звучит как «Создай собственную платежную систему».  Таким образом, пользователей призывают совместными усилиями создать то, что они, люди самых разных возрастных групп, должны будут сами же использовать. Компания uPay готова выслушать мнения и предложения каждого пользователя и на основе этого – усовершенствовать новое приложение.
«При создании нашего нового приложения мы изучили международную практику, широко распространенные международные платежные системы и внедрили лучшие решения. Наша молодая, преданная и целеустремленная команда открыта для всех предложений и комментариев. На ДиджиТек 2019 мы с нетерпением ждем отзывов и новых предложений от наших пользователей и планируем создать платежную систему, которая подойдет каждому», - отметил генеральный директор компании uPay Рубен Сагоян.
«При проектировании павильона мы постарались создать интерактивную и приятную для общения среду. Те участники ДиджиТека, которые посетят наш стенд и захотят стать бета-тестировщиками приложения, получат возможность участия в конкурсе и получения приза», - отметила менеджер по маркетингу компании uPay Жанна Мкртумян.
«Новое приложение было создано при помощи новых технологий, новых методов, в частности, с использованием широко распространенной в мире технологии «event sourcing». Она обеспечивает гибкость системы и существенно ускоряет ее работу. Приложение имеет простой, понятный интерферс для всех пользователей. Как уже было отмечено, оно будет постоянно улучшаться на основе отзывов пользователей.
ЗАО «Юпей» было создано в декабре 2018 года компанией Ucom и действует на основании лицензии, выданной ЦБА. Компания uPay представлена на рынке через широкую сеть филиалов и мобильное приложение. Пользователи могут совершать различные финансовые транзакции как в сети филиалов, так и посредством приложения. uPay имеет 42 филиала в центрах обслуживания абонентов Ucom, 20 из которых действуют в Ереване, а 22 - в регионах страны»,- говорится в сообщении.